Niedziele handlowe w styczniu 2019. Kiedy dokładnie przypadają niedziele handlowe w styczniu 2019? W które niedziele w styczniu 2019 będzie można zrobić zakupy, a kiedy trzeba będzie zaplanować je wcześniej? Zobaczcie.


Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Na początek rząd zdecydował, że sklepy mogą być czynne tylko w dwie niedziele miesiąca - pierwszą i ostatnią. Od 2019 roku przepisy o handlu w niedzielę zostaną jednak zaostrzone.

W myśl przepisów, w 2018 roku zakaz handlu w niedziele obowiązywał we wskazane w ustawie dni, co do zasady - zakupy można bez przeszkód robić tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Nieco inaczej było w grudniu.

W 2019 roku w większość niedziel sklepy będą zamknięte. Zgodnie z ustawą, handel będzie będzie odbywał się jedynie w jedną, ostatnią niedzielę w miesiącu (za wyjątkiem kwietnia i grudnia).


Zakaz handlu w niedzielę. Niektórzy już zacierają ręce - zobacz wideo.

W które niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu w styczniu? Chcesz wiedzieć, gdzie zrobić zakupy w niedziele z zakazem handlu w grudniu? Lista sklepów, które będą otwarte pomimo zakazu handlu w niedziele - poniżej.

Oznacza to, że zakupy bez problemów będziemy mogli zrobić niedziele w najbliższych miesiącach:

  • 27 stycznia
  • 24 lutego
  • 21 marca
  • 14 kwietnia

Sklepy otwarte pomimo zakazu handlu w niedziele

W dni z zakazem handlu zakupy możemy zrobić między innymi w aptekach i na stacjach benzynowych. Otwarte będą także mniejsze osiedlowe sklepy, w których za ladą stanie właściciel.

Tutaj pełna lista niedziel handlowych w 2019 roku: Niedziele handlowe w 2019 roku. Tylko w te dni będzie można zrobić zakupy!

Szansą na zrobienie zakupów w niedziele z zakazem handlu może być wybranie się do sklepu ABC. Ta sieć sklepów reklamuje się bowiem jako sklepy otwarte we wszystkie niedziele.

Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Franczyzobiorcy Żabki mogą dodatkowo skorzystać ze statusu placówki pocztowej ze względu na zakres oferowanych usług. Status placówek pocztowych w większości sklepów Żabka obowiązuje od 2012 roku.