Niepokonani Angels Toruń znowu gromią rywala ze Słupska (wideo)

Torunianie są niepokonani w PLFA II.
Torunianie są niepokonani w PLFA II. archiwum
W Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego rządzą cały czas torunianie. Właśnie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, gromiąc u siebie Griffons Słupsk 35:0;

To goście wykonali pierwsze akcje ofensywne, ale już po czterech nieskutecznych próbach słupszczanie byli zmuszeni oddać piłkę. Dwie akcje później "Anioły" rękoma Rafała Mierzejewskiego zdobyli pierwsze przyłożenie po 3-jardowej akcji biegowej. Kopnięciem do wyniku 7:0 doprowadził 18-letni kopacz Jakub Mętrkiewicz.

Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Wojciech Jędrzejczak (wybrany potem MVP meczu) popisał się widowiskową akcją w obronie, przechwytując piłkę rzuconą przez rozgrywającego Griffons, wbiegając w pole punktowe. Za dwa punkty podwyższył biegiem Jakub Mazan, a potem przebiegł ponad połowę boiska mijając obrońców i zdobywając kapitalne przyłożenie na 21:0 dla Angels.

W drugiej kwarcie trener Bill Moore dał szanse rezerwowych. Przyłożenie w tej części gry zdobył po raz kolejny Rafał Mierzejewski 36-jardowym biegiem. Po połowie ostatnie przyłożenie w tym meczu zdobył Radosław Trojanowski po akcji podaniowej od rozgrywającego Łukasza Kuśmirka. Trzecie skuteczne podwyższenie w tym spotkaniu kopnięciem zdobył Jakub Mętrkiewicz ustalając wynik na 35:0 dla Angels.

- Przyjechaliśmy do Torunia z wąskim składem z powodu kontuzji i spraw rodzinnych graczy. Daliśmy z siebie jednak wszystko, zostawiliśmy całe serce na boisku. Z Angels jest bardzo ciężko grać i zdobywać pierwsze próby, wszyscy zawodnicy z Torunia, włącznie z liniowymi są bardzo szybcy - powiedział po spotkaniu trener Griffons Słupsk Jakub Helinski.

Trener torunian Bill Moore był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. - Wygraliśmy do zera, ale bardziej od wyniku podobał mi się styl, w jakim to uczyniliśmy: nie popełnialiśmy błędów, wykonaliśmy nasze założenia taktyczne i zaprezentowaliśmy świetną obronę. Zagraliśmy znów przy pełnym stadionie z masą atrakcji dla licznie zgromadzonych kibiców. Nie wyszły nam w tym spotkaniu kopnięcia. Musimy dopracować ten element, bo w meczu z Sopotem decydować będą detale - uważa szkoleniowiec.

Jak grają "Anioły"

Angels Toruń- Griffons Słupsk 35:0 (21:0, 7:0, 7:0, 0:0)
I kwarta
7:0 przyłożenie Rafał Mierzejewski po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Jakub Mętrkiewicz)
15:0 przyłożenie Wojciech Jędrzejczak po 10-jardowej akcji po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Jakub Mazan po akcji biegowej)
21:0 przyłożenie Jakub Mazan po 50-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu piłki
II kwarta
III kwarta
35:0 przyłożenie Radosław Trojanowski po 8-jardowej akcji po podaniu Łukasza Kuśmirka (podwyższenie za jeden punkt Jakub Mętrkiewicz)
MVP: Wojciech Jędrzejczak

Skrót spotkania

Najbardziej widowiskowa akcja meczu w wykonaniu Jakuba Mazana (akcja powrotna/ punt return)