Nikola Różyńska i Mateusz Rudyk (Stal Grudziądz) w torowym Pucharze Świata

Redakcja
Polskie zawodniczki były bliskie wywalczenia 3. miejsca w Pucharze Świata w Glasgow, w wyścigu drużynowym na 4 km. Musiały zadowolić się 4. lokatą AKS Stal Grudziądz
Mateusz Rudyk (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) wywalczył z polską drużyną sprinterską 3. miejsce w torowym Pucharze Świata w Glasgow. Nikola Różyńska z drużyną dziewcząt w wyścigu na 4 km miała szansę na podium, ale 3. miejsce uciekło.

Nikola Różyńska (Stal Grudziądz) debiutowała w Pucharze Świata na torze w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Startowała w wyścigu drużynowym na dochodzenie, na 4 km. Polki zajęły 4. miejsce, za Wielką Brytanią, Włochami i Francją. Niewiele zabrakło biało-czerwonym do 3. miejsca, stanęłyby na podium, gdyby nie osłabły nieco w końcówce.

Torowiec Stali Grudziądz, Mateusz Rudyk wywalczył 3. miejsce z drużyną sprinterską, wraz z Bieleckim i Kuczyńskim (Piast Szczecin), z czasem 43.962 6. Wygrała Wielka Brytania (czas: 43.479), a 2. miejsce zajęła Francja (44.414). Polski team sprinterski wyprzedził: 4. Niemcy, 5. Rosję, 6. Hiszpanię, 7. Czechy, 8. Chiny.
W sprincie indywidualnym Rudyk awansował do 1/4 finału, gdzie przegrał z Kuczyńskim.

Niedawno, podczas mistrzostw Europy w Paryżu polska drużyna sprinterska w tym składzie zdobyła złoto ME.