Sprinterzy Stali Grudziądz mistrzami Europy w drużynie. Zdobyli w Paryżu złoto!

Redakcja
Polacy mistrzami Europy w sprincie drużynowym. W Paryżu zdobyli złoto, Brytyjczycy srebro a Niemcy brąz ALKS Stal Grudziądz
W Paryżu, podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, Polacy wywalczyli złoty medal w sprincie drużynowym. W składzie mistrzowskiego temu są m.in. Mateusz Lipa i Mateusz Rudyk (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz).

W finale sprintu drużynowego w Paryżu złoto zdobyli Polacy w składzie: Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Mateusz Rudyk z czasem 43.211.

Na 2. miejscu znaleźli się Brytyjczycy (Carlin, Owens, Truman) z czasem 43.398. Brąz wywalczyli Niemcy (Engler, Forstemann, May). Kolejne miejsca: 4. Francja, 5. Rosja,6. Białoruś, 7. Czechy, 8.Hiszpania,9. Holandia, 10. Belgia.
Polska drużyna, z grudziądzkimi torowcami w składzie, bardzo dobrze pojechała już w eliminacjach mistrzostw Europy. W sesji przedpołudniowej drużyna sprinterska w składzie: Maciej Bielecki (Gryf Szczecin) oraz zawodnicy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz: Mateusz Rudyk i Mateusz Lipa zajęła 4. miejsce (43.751) i awansowała do półfinałów.

Trener naszej kadry sprinterskiej, Andriej Tołomanow zdecydował, że w półfinale mistrzostw Europy na torze Mateusza Lipę (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) zastąpi Kamil Kuczyński (Gryf Szczecin). W półfinale polska drużyna osiągnęła drugi czas i otworzyła sobie drogę do walki o złoty medal. Wykorzystała ją w stu procentach.