Muzealnicy zdradzają, że zaplanowali pokazy mody w zagrodzie kujawskiej (godz. 20.00, 21.00 i 22.00). Ba, każdy z nas będzie miał możliwość przebrania się w różne detale garderoby i uwiecznienia siebie na specjalnym tle. Chata z Borów Tucholskich zamieni się zaś w ... karczmę! Kto tutaj zajrzy pośpiewa, potańcuje, zażyje tabakę i zagra w kości z karczmarką. Na strudzonych mają czekać specjalne posłania z niespodziankami.
Na tym nie koniec. W starym młynie ożyją baśniowe postaci i ich diabelskie sprawki.
Scenki sytuacyjne to domena studenckiej grupy „Improznawcy” działającej przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. I to właśnie ta grupa - wraz z muzealnikami - przeniesie nas w sobotę do wyjątkowego świata. W imprezie weźmie też udział toruński oddział Fundacji „Dr Clown” ( na co dzień zajmuje się terapią śmiechem w szpitalach).
Na zwiedzanie Parku Etnograficznego oraz wystawy „Tajemnice codzienności…” zapraszamy w godz. 20-23. Okazją do swawolenia w sercu Torunia jest Noc Muzeów.

Quiz dla miłośników kultowego filmu „Sami swoi” to jedna z atrakcji, które będą zaś czekać w Arsenale. Na wystawie Tajemnice codzienności… przybyłych powitają wyjątkowe rzeźbione „lale” Bogdana Ziętka – nieprofesjonalnego artysty z Brzeźnicy w woj. dolnośląskim. Zobaczymy także satyryczne rysunki Zdzisława „Zbyszka” Zgieruna.
Strefa AGRO Kujawsko-Pomorskie także na Facebooku. Dołącz do nas!
Przenieśmy się teraz do włocławskiego etnografika.
Z okazji Nocy Muzeów obejrzymy wystawę „Miasto – Ludzie – Rzeka. Przemiany na Wiśle we Włocławku w XIX–XX wieku”. Ukazuje ona wydarzenia wiślane od momentu wybudowania bulwarów w 1846 roku do ukończenia stopnia wodnego na Wiśle w 1970. Zwiedzanie połączone zostanie z niespodziankami. Mowa o grach i konkursach dla dzieci i dorosłych oraz projekcji filmu „Zatopione wsie”. O nasze podniebienia zadbają zaś panie z KGW.
Muzeum we Włocławku zapowiada, że w Zbiorach Sztuki, tuż po otwarciu nowej ekspozycji „Z gliny stworzone. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ceramiki w Bolesławcu” będzie można podziwiać różnorodne wyroby powstałe w wytwórniach bolesławieckich od XVI po początku XXI w. Inne atrakcje z nią związane: konkursy dla dorosłych, warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Zaczarowana filiżanka” oraz pokaz filmu o historii zakładów produkujących ceramikę bolesławiecką.
Zapraszamy w godz. 19-23. Wstęp wolny!