Barometr zawodów. Na rynku pracy w Polsce jest za dużo ekonomistów
- Dowiedzieliśmy się, że Urząd Żeglugi Morskiej w Szczecinie i Świnoujściu ma dwa statki, które nie są użytkowane i chętnie je odstąpi. Udało nam się je bezpłatnie pozyskać i przekazać dla Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Mają one nowocześniejsze urządzenia nawigacyjne i nowocześniejsze wyposażenie niż „Łokietek”. To ważne dla szkolenia uczniów tej szkoły – powiedział nam wczoraj Tadeusz Sobol, starosta nakielski.
To Cię może również zainteresować
W ostatnich dniach do Świnoujścia pojechało czterech uczniów III klasy Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle wraz z opiekunami: kpt. Grzegorzem Nadolnym i Piotrem Janasem. Ich zadaniem było dokonanie przeglądu statku Hydrograf 23, który jest zarejestrowany w Urzędzie Żeglugi jako „Bielik” i wykonanie niezbędnych prac konserwacyjnych.
„Bielik już zwodowany w Świnoujściu”
Pod koniec minionego tygodnia jednostka została zwodowana i odbyła pierwszy, próbny rejs.
- W najbliższym czasie uczniowie nakielskiej „Żeglugi wraz z opiekunami pojadą do Szczecina i dokonają przeglądu drugiego statki. To jednostka bliźniacza do „Bielika”, zarejestrowana pod nazwą „Czajka” – informuje starosta Tadeusz Sobol.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
Jak dowiadujemy się – pozyskane dla szkoły jednostki, choć bardziej nowoczesne, są nieco mniejsze niż „Władysław Łokietek”. Jeśli warunki pozwolą do portu rzecznego w Nakle mają przypłynąć około 9 kwietnia.
Wodowanie statków w porcie w Nakle 23 kwietnia
Nowe jednostki zasilą bazę szkoleniową ZSŻŚ w Nakle. Obecnie oprócz „Łokietka” szkoła ma także na stanie statki: „Biozon” i „Barbara” oraz łódź motorową „Sęp”, która latem 2019 r. darowana została szkole przez Inspektorat Wodny w Bydgoszczy.
Tak wygląda "Bielik". Nowa jednostka ZSŻŚ w Nakle
Na przystani rzecznej w Nakle póki co zimowy zastój, ale już niedługo tak będzie. Jak dowiedzieliśmy się w starostwie nakielskim - wodowanie zimujących w porcie jednostek zaplanowano na 23 kwietnia br.
