https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy albumu fotograficzny o Borach Tucholskich

(jw)
Druga część  albumu fotograficznego na pewno zachwyci  pięknem przyrody ujętym na zdjęciach
Druga część albumu fotograficznego na pewno zachwyci pięknem przyrody ujętym na zdjęciach Fot. Nadesłane
7 lutego promocja nowego albumu fotograficznego o Borach Tucholskich.

Bory Tucholskie to kraina, która od zarania dziejów oferowała człowiekowi liczne bogactwo zasobów naturalnych. Nieprzebyte ostępy dawnej Puszczy Tucholskiej stanowiły schronienie, las dostarczał budulca, a w kniejach znaleźć było można stada łownego zwierza, owoce runa i bogactwo złóż bursztynu, zwanego wtedy jantarem. Jeziora obfitowały w ryby.
Na promocji albumu o Borach głos zabiorą i opowiedzą o nich pod kątem historycznym Krystyna i Łukasz Trzcińscy ze stacji archeologicznej Uniwersytetu Łódzkiego w Białych Błotach.

O lasach opowie Janusz Kaczmarek, głos zabierą również Hanna Hapka i Agnieszka Dobosz z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, a Teresa Lasowa z muzeum we Wdzydzach Kiszewskich przedstawi od strony krajobrazu kulturowego. O turystyce i zachowaniu człowieka na łonie natury opowie Remigiusz Popielarz, dyrektor Tucholskiego Parku Krajobrazowego.

- Obecny krajobraz Borów Tucholskich to wynik tak uwarunkowań historycznych, jak i gospodarczych. Pozostając jednak na uboczu wielkich aglomeracji i ośrodków przemysłowych, zachowują zwarty charakter lasów do dzisiejszych czasów jako największy kompleks leśny w Polsce - podkreśla Popielarz.

Wiadomości z Tucholi

Bory Tucholskie to region turystyczny, który oferuje przede wszystkim aktywny wypoczynek, możliwość uprawiania turystyki krajoznawczej i przyrodniczej. Niewielkie ośrodki przemysłowe są w głównej mierze oparte o lokalne przetwórstwo. Swoistą marką stały się domy z drewna, grzyby czy miody z Borów.

Ten harmonijny rozwój gospodarczy, przy poszanowaniu środowiska zaowocował uznaniem w postaci Rezerwatu Biosfery.

- Album fotograficzny Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie Tom II Człowiek jest próbą zilustrowania wielowiekowej historii i współpracy człowieka z przyrodą w Borach Tucholskich - dodaje dyrektor.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Tylko Jankiel gra na cymbałkach i hula wiatr ......między grzybami z Krzywogońca.
G
Gość
Ciekawe, który jest ładniejszy?, bo ta Tuchola Pana Burmistrza trochę bezludna i smutna
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska