Nowy prezes Nowego Szpitala w Świeciu. To były wojewoda lubuski

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jerzy Ostrouch

  Jerzy Ostrouch ©Jakub Nowak/gazeta lubuska

  Były wojewoda lubuski został prezesem Nowego Szpitala w Świeciu. Tomasz Ławrynowicz wspiera lecznicę w Wąbrzeźnie.
  Jerzy Ostrouch

  Jerzy Ostrouch ©Jakub Nowak/gazeta lubuska

  - Prezesem Nowego Szpitala w Świeciu został Jerzy Ostrouch - informuje Marta Pióro, rzeczniczka prasowa Grupy Nowy Szpital. - Pan Ławrynowicz jest prezesem szpitala w Wąbrzeźnie, który potrzebuje dużego wsparcia. Jest tam bardzo potrzebny.

  Obszerną notę na temat nowego prezesa można przeczytać na Wikipedii: "Urodził się 24 marca 1961 r. we Włocławku. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Szczecińskim, był też stypendystą Uniwersytetu Georgetown.
  W latach 80. działał w opozycji demokratycznej. Pracował m.in. jako nauczyciel. Od 1990 do 1995 był etatowym działaczem Solidarności, zasiadał w prezydium Komisji Krajowej związku. W 1997 pełnił funkcję prezesa zarządu Zakładów Przemysłu Jedwabniczego Silwana. W rządzie Jerzego Buzka w 1998 z rekomendacji Akcji Wyborczej Solidarność zajmował stanowisko wojewody gorzowskiego, ostatniego w historii tego województwa. Później zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Związany z Platformą Obywatelską, w 2006 kandydował z jej list do sejmiku lubuskiego. Od 29 kwietnia 2013 do 19 grudnia 2014 pełnił funkcję wojewody lubuskiego."


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej