Nowy trener, nowi piłkarze. Duże zmiany w Marwicie Toruń

  Nowy trener, nowi piłkarze. Duże zmiany w Marwicie Toruń

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  nr 8) zostaje w Toruniu.

  nr 8) zostaje w Toruniu. ©fot. Lech Kamiński

  Kontrakty z beniaminkiem ekstraklasy podpisało czterech nowych graczy, zmieni się także szkoleniowiec drużyny.
  nr 8) zostaje w Toruniu.

  nr 8) zostaje w Toruniu. ©fot. Lech Kamiński

  Po awansie prezes Maciej Jóźwicki zapowiadał wiele zmian i walkę o coś więcej niż tylko utrzymanie w ekstraklasie. Na konkretne działania kibice musieli nieco poczekać, ale pierwsze decyzje kadrowe klubu już zostały podjęte.

  Przede wszystkim Marwit będzie miał nowego trenera, co jest zmianą najbardziej zaskakującą. Oleg Zozula spędził w Toruniu 1,5 roku, teraz zastąpi go pochodzący także z Ukrainy Roman Smirnow.
  Szkoleniowiec będzie miał sporo rodaków w drużynie, to już toruńska tradycja. Marwit podpisał nowe kontrakty z zawodnikami z Ukrainy, którzy reprezentowali barwy klubu od dwóch lat. To bramkarz Jurij Vasylczenko i najlepsi strzelcy zespołu Denys Diemiszew i Mykola Morozow.


  Nie wszyscy piłkarze z Ukrainy pozostaną w . Klub postanowił pożegnać się z Siergijem Kostiuchenko i Volodymyrem Zelenskyim. Pierwszy z nich zasilił naszą drużynę na początku roku i w ostatnim sezonie strzelił 9 bramek, drugi grał w Toruniu od marca 2010 roku i w tym czasie 11 razy trafił do siatki.

  W drużynie zobaczymy także sporo nowych twarzy z Polski. Dwuletnie kontrakty z Marwitem podpisali Michał Maciąg, Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk i bramkarz Dariusz Słowiński. Pierwszy z nich w ubiegłym sezonie reprezentował Gattę Zduńska Wola, a pozostali występowali w Borucie Zgierz.

  Komisja Ligi Futsal Ekstraklasy rozlosowała terminarz rozgrywek. Rywalizacja rozpocznie się 16 września, a zakończy w drugiej połowie maja przyszłego roku. Przypomnijmy, że nowością w tym sezonie będzie runda play off, która zdecyduje o medalach.

  Na inaugurację rozgrywek spotkają się ze sobą medaliści sezonu 2010/2011: los w pierwszej kolejce nowego sezonu skojarzył Rekord Bielsko Biała i Wisłę Krakbet Kraków. Natomiast nasza drużyna zmierzy się we własnej hali z GKS Tychy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej