Jeden zawód to za mało! - uważa Karolina Ośmiałowska, fryzjerka z Włocławka, która zdecydowała się na dalszą naukę. Będzie technikiem administracji.
Podobnie Mariola Polańska, _nauczyciel historii w Zespole Szkół w Szubinie _uważa, że zawód stawia przed nią nowe wyzwania. Najpierw były studia historyczne, zrobiła dwie specjalności na raz - archiwalną i nauczycielską. Potem ukończyła roczne studia wychowania do życia w rodzinie. Kolejnym krokiem były roczne studia podyplomowe zarządzanie oświatą. Teraz myśli o kierunku psychologicznym.
Weź z nich przykład
Dzięki projektowi „Wstań, unieś głowę” dowartościowała się Katarzyna Sajdak z Barcina. Uczestniczyła w ramach niego w zajęciach komputerowych, ukończyła kurs dla sekretarek, a także miała praktyki w Sądzie Rejonowym w Żninie.
Natomiast Dariusz Piotrowski, zanim został pedagogiem w koronowskiej poradni, ukończył wielozawodówkę, potem zdał maturę w liceum. Następne było Policealne Studium Informatyczne. Pracował w Polsce i Wielkiej Brytanii. Po powrocie do kraju zrobił licencjat i magisterkę z pedagogiki resocjalizacji z profilaktyką społeczną. Trudno zliczyć kursy, które ukończył.
Jak mówią bohaterowie kącika „Dobre Praktyki”, warto uczyć się bez względu na wiek. - Bo szczęściu w życiu trzeba pomagać - uważa pan Dariusz.
Odwiedziłeś już portal?
Nasza strona projektowa - www.uczsiepilnie.eu cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców regionu. Znajdziecie na niej aktualności, archiwalne pliki audycji i wkładki, a także bazę placówek kształcenia ustawicznego działających w Kujawsko-Pomorskiem. To nie wszystko, publikujemy tam zapowiedzi dyżurów z ekspertami i kalendarium publikacji dodatków. Znajduje się tu również interaktywny formularz „e-doradca” przez który można zadać pytania specjalistom.