- Zainteresowanie projektem jest ogromne - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Dodaje, że do projektu zgłosiło się już 60 firm i instytucji z całego regionu, co nie oznacza, że nie mogą tego zrobić kolejne. Lista otwarta jest bowiem do końca sierpnia (szczegóły w serwisie Kujawsko-pomorskie.pl).
Wyszkolą liderów
Program prowadzą marszałkowskie służby medycyny pracy.
Co jeszcze? Na program składają się:badania ankietowe i szkolenie liderów profilaktyki dla zakładów pracy. Zaplanowano też konferencję naukową, która 18 września zainauguruje projekt. Wezmą w niej udział reprezentanci wszystkich uczestniczących w projekcie firm i instytucji. Realizacja programu potrwa do końca roku i będzie kontynuowana w przyszłym.
Kto najbardziej narażony
Koszty, które w całości pokrywa samorząd województwa, to 75 tysięcy złotych.
- Jesteśmy pierwszym regionem, który na tak dużą skalę podjął się realizacji programu dotyczącego tak wyjątkowego problemu - mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa. - Wybraliśmy do jego realizacji Wojewódzkie Ośrodki Medycyny Pracy w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Pozwoli nam to określić skalę problemu wypalenia zawodowego w naszym województwie oraz wskazać grupy szczególnego ryzyka - ocenia marszałek.
(jot)
