To już 20. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiktoria - Znak Jakości Przedsiębiorców, którego tematem przewodnim jest etyka biznesu - kluczowe kryterium nominacji firm do konkursu i wyboru zwycięzców. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Przedsiębiorcy stanowią ok. 15 procent polskiego społeczeństwa. Polska przedsiębiorczość systematycznie się rozwija - w województwie kujawsko-pomorskim jest 89 128 aktywnych przedsiębiorstw MŚP co pod względem liczby aktywnych MŚP na tysiąc mieszkańców daje 10. miejsce w rankingu krajowym – wybrane dane z Raportu o stanie sektora MŚP w Polsce, PARP, 2016.

- W konkursie mogą wziąć udział firmy, które mają siedzibę na terenie Polski - mikro firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje - podaje Beata Jeż z biura prasowego Konkursu Wiktoria.

- Statuetki przyznawane są w 15. kategoriach, które odzwierciedlają wszystkie gałęzie gospodarki. Dotychczas do konkursu przystąpiło 7 100 firm, a statuetką Wiktoria nagrodzono 724 przedsiębiorstwa.

Prawo do nominacji firm do konkursu posiada organizator, samorząd terytorialny i gospodarczy oraz Ambasadorowie Konkursu Wiktoria. Przedsiębiorstwa mogą też zgłaszać się bezpośrednio do organizatora.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca. Zwycięzcy zostaną uroczyście uhonorowani podczas Wielkiej Gali, która odbędzie się 21 października w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Warszawska Izba Przedsiębiorców.