Olimpia Grudziądz pokonała Polonię i uciekła rywalowi w tabeli [zdjęcia, wideo]

(emka)
Janusz Dziedzic strzelił gola dla Olimpii
Janusz Dziedzic strzelił gola dla Olimpii Paweł Skraba
Podopieczni Marcina Kaczmarka wreszcie w tym roku zdobyli komplet punktów w ligowym meczu. W sobotę pewnie pokonali 3:1 u siebie rywala z Bytomia.

Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom

Przed spotkaniem Olimpia miała od Polonii trzy punkty więcej. Sobotni mecz był zatem dla gospodarzy tym z gatunku o sześć "oczek". Grudziądzanie po porażce w Bydgoszczy oraz remisach z Wisłą Płock i Arką Gdynia wreszcie zdobyli niezwykle cenny komplet punktów.

Po słabym początku od 25 minuty do głosu zaczęli dochodzić grudziądzanie. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 28 min. Adam Cieśliński, który po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym gości technicznym strzałem z 7 metrów pokonał Cabaja. Po strzeleniu bramki podopieczni Marcina Kaczmarka poszli za ciosem. Już trzy minuty później na 2:0 podwyższył Dziedzic. Bramkarz Polonii intuicyjnie obronił strzał Cieślińskiego, lecz przy dobitce pomocnika grudziądzkiego zespołu był bezradny. Trzeciego i najładniejszego gola dla Olimpii zdobył w 42 minucie Frańczak, który zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Polonii.

Grudziądz - wiadomości

Bytomianie odpowiedzieli tylko jedną bramką, którą strzelił w 49 min. Paulista. Zawodnik Polonii miał sporo szczęścia bowiem piłka trafiła w Dąbrowskiego i zmyliła Wróbla.

Kibice w Grudziądzu obawiali się, że może powtórzyć się sytuacja z meczu z Wisłą Płock. Wówczas grudziądzanie prowadzili 3:0, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Na szczęście ekipa Marcina Kaczmarka nie powtórzyła błędów sprzed dwóch tygodni i pewnie pokonała rywala ze Śląska. Tym samym Olimpia zdobyła komplet bezcennych punktów i odskoczyła w tabeli od Polonii na 6 pkt. Brawo!

Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom 3:1 (3:0)
OLIMPIA: Wróbel - Kowalski, Staniek, Dąbrowski, Abramowicz - Kłus, Białek (57. Kryszak), Frańczak, Dziedzic (78. Sulej), Ruszkul (64. Cieciura) - Cieśliński
POLONIA: Cabaj - Kulpaka, Gamla (46. Wojtków), Baran, Michalak - Hermes - Maliszewski, Kobylik, Szkatuła (46. Białkowski) - Paulista (80. Płókarz) - Trytko