Olimpia/Unia Grudziądz wygrywa w Lęborku za 3 punkty. Od zwycięstwa zaczął Pan Deng

(marz)
Bartosz Such, kapitan Olimpii/Unii Grudziądz zdobył 2. punkt dka drużyny, pokonując 3:0 Filipa Szymańskiego (Pogoń). Maryla Rzeszut
Mecz Superligi w Lęborku trwał godzinę i 30 minut. - Tylko w 1. pojedynku były emocje i wyrównana walka - komentuje Piotr Szafranek, trener Olimpii/Unii. - Pogoń ułatwiła nam zadanie, grając bez Baggaleya. - W naszym składzie było 2 juniorów. Lider Wang Yang był w pogotowiu. Zagrałby, gdyby zrobiło się niebezpiecznie.

POGOŃ LĘBORK - OLIMPIA/UNIA GRUDZIĄDZ 0:3

OLIMPIA/UNIA: Pan Deng , Such, Zatówka
WYNIKI: Jakub Perek - Pan Deng 2:3 (-9,9,-6,7,-8), Filip Szymański - Bartosz Such 0:3 (-9,-6,-4) , Marek Prądziński - Patryk Zatówka 0:3 (-5,-3,-3).

Bez liderów - Kaiia Yoshidy i Wang Yanga walczyła Olimpia/Unia w Lęborku, w 5. kolejce Wschodzący Białystok Superligi. Yoshida pojechał na Pro Tour do Rosji.
W barwach Pogoni z kolei zabrakło Brytyjczyka, Andrew Baggaleya.

W 1 partii z Jakube Perkiem walczył Pan Deng. Chińczyk, po wyrównanej partii, wygrał.

- Dobrze, że Pan Deng odblokował się w meczu, dzięki temu łatwiej grało się naszej drużynie. Muszę przyznać, że Pan Deng jeszcze nie prezentuje tego, co potrafi. W ośrodku w Gdańsku, gdzie wspólnie trenujemy, widzimy, że jego potencjał jest o wiele większy - komentuje Bartosz Such, kapitan Olimpii/Unii. - Zwycięstwo Denga w Lęborku powinno dodać mu pewności siebie w meczach.

Dwa razy po 3:0

Olimpia/Unia prowadziła 1:0 i Bartosz Such miał komfortową sytuację, rusdzając do boju z Filipem Szymańskim. Pierwszy set był wyrównany. - Drużyna prowadziła, a mimo to w 1. secie nie grałem swobodnie, byłem jeszcze usztywniony. Dopiero od połowy drugiego już miałem pewien luz, grałem swój tenis - objaśniał "Suszi". - Mam nadzieję, że dochodzę do formy, która pozwoli mi wygrywać w Superlidze. Jak sięgnę pamięcią, Superliga liga nigdy nie była tak silna. Dosłownie każdy mecz jest ciężki. Such wygrał 3:0.

Trzecia partia meczu - doświadczonego tenisisty Pogoni Marka Prądzińskiego z Patrykiem Zatówką, juniorem nr 5. w Europie, skończyła się w okamgnieniu. Zatówka "zmiażdżył" Prądzińskiego 3:0 (5,3,3).

Such komentuje: - Trzeba pamiętać, że Zatówka to najlepszy, polski junior, ścisła czołówka Europy. Wciąż rozwijający się. Prądziński jest, w konfrontacji z nim, trochę zbyt wolny, ale wielkiej ujmy ta porażka mu jednak nie przynosi. Można powiedzieć - miał prawo to przegrać...

Piotr Szafranek, trener Olimpii/Unii: - Dobrze, że zaczęliśmy od zwycięskiego pojedynku. Pogoń ułatwiła nam zadanie, grając bez Baggaleya. Pierwsza partia ustawiła mecz. Gdyby Deng poległ, mogło być nam trudniej.

Olimpia/Unia po 5 kolejkach jest na 3. miejscu. Prowadzi Dartom Bogoria (bo rozegrała 7 spotkań) przed Dekorglassem (rozegrało 6 meczów).

W 5. kolejce w Jarosławiu:
PKS Kolping Frac - KS Dekorglass Działdowo 3:1 .
Wang Zeng yi - Jiri Vrablik 3:1, Jewgienij Szczetinin- Patryk Chojnowski 3:2, Witalij Niechwiadowicz - Xu Wenliang 2:3, Wang -Chojnowski 3:2.