Skład dwudziestopięcioosobowej Rady Prezydenckiej opublikowaliśmy we wczorajszym numerze "Gazety". Przypomnijmy, że w skład Rady wchodzą przedstawiciele środowiska naukowego, przedsiębiorcy, działacze kulturalni, duchowni. - Postanowiłem szukać wsparcia ze strony tych, którzy w Toruniu osiągnęli najwięcej - tak prezydent Michał Zaleski uzasadnia powołanie Rady Prezydenckiej.
Przy doborze członków Rady nie brano pod uwagę klucza politycznego - znalazły się w niej osoby, które w trakcie kampanii wyborczej popierały Jana Wyrowińskiego - kontrkandydata Zaleskiego do fotela prezydenta Torunia, jak na przykład Jan Kostrzak, Marian Filar i Bernard**Kwiatkowski. _- Chcieliśmy zebrać ludzi niezależnych, niepokornych i z autorskimi, liczącymi się dziełami - _mówi Witkowski.
Przedstawiając skład Rady Prezydenckiej prof. Lech Witkowski wymienił także wstępne propozycje działań, jakie już teraz przekazali mu członkowie Rady. I tak - dla księży Daniela**Adamowicza i Jerzego**Bagrowicza najważniejszym problemem, którym powinna zająć się Rada jest troska o sprawy społeczne i edukacyjne. Wydawca Adam**Marszałek postuluje zmianę formuły Toruńskiego Festiwalu Książki. Jadwiga**Oleradzka, szefowa Teatru im. Horzycy chce, by Toruń miał w końcu swą własną politykę kulturalną. Michał**Woźniak, były dyrektor Muzeum Okręgowego uważa, że trzeba zadbać o wizualny ład miasta. Stanisław**Rakowicz**, działacz gospodarczy, proponuje zaś by Toruń stał się pierwszym w Polsce miastem dwujęzycznym.
Pierwsze posiedzenie Rady zaplanowano na 15 lutego.
Osobowości doradzą
(szym) Fot. Lech Kamiński

Wczoraj prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył prof. Lechowi Witkowskiemu nominację na przewodniczącego Rady Prezydenckiej. Pierwsze posiedzenie doradców prezydenta miasta zaplanowano na 15 lutego.