Pałac Bydgoszcz lepszy od Atomu Trefla Sopot. Kibice przecierali oczy ze zdumienia [zdjęcia]

Jakub Stykowski z Sopotu
Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 1:3
Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 1:3 Przemysław Świderski
Do.... trzynastu razy sztuka. Pałac Bydgoszcz po raz pierwszy w historii pokonał Atom Trefl Sopot w rozgrywkach OrlenLigi. I choć, to nie te same "atomówki" co kiedyś, to zwycięstwo bardzo cieszy.

- Wiemy, jak mamy z nimi grać. Trzeba być przede wszystkim bardzo twardym w obronie. Z Piłą zagraliśmy wreszcie to, co przerabiamy na treningach. I tak jak już mówiłem, oprócz rąk i nóg zagrały także głowy. Zdarzył się mały przestój, ale to się zdarza. Niestety, takie coś w Sopocie może się źle skończyć. Wiemy, że nie można im odpuścić nawet na sekundę - mówił przed meczem Adam Grabowski, trener Pałacu.

Niestety, początek meczu był nieudany w wykonaniu bydgoszczanek. Pałacanki popełniały sporo błędów, kiepsko zagrywały, szwankowało też przyjęcie. Efekt? Pierwszy set "atomówki" wygrały aż 25:13.

Później jednak bydgoszczanki grały coraz lepiej. Poprawiły w zasadzie wszystkie elementy gry. Nasze siatkarki uzupełniały się, tworząc prawdziwy zespół. Trenerskiego nosa miał także Grabowski, bo dobre zmiany dały Natalia Misiuna i Jagoda Maternia. - Zespół był razem. Byliśmy razem w hotelu, kontrowaliśmy okres przygotowawczy. W domu bywa z tym różnie, dlatego wolę grać na wyjazdach - mówił po meczu Grabowski, chwalony przez "Pomorską" za postawę zespołu w delegacji.

Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz ->> tak relacjonowaliśmy na żywo

Kibice w legendarnej (za sprawą koszykarzy) hali 100-lecia Sopotu mimo głośnego dopingu dla swoich ulubienic przecierali oczy ze zdumienia, że tak szybko i w zasadzie o 180 stopni może odmienić się obraz gry. Pałac wygrał kolejne trzy sety i cały mecz. Drużyna z Sopotu co prawda podrywała się momentami do walki, ale nie była w stanie wygrać jeszcze choćby seta. Bardzo nerwowo było jednak w końcówce trzeciej partii, gdy miejscowe obroniły kilka piłek setowych.

Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:13, 16:25, 23:25, 20:25)

ATOM TREFL: Gajewska 2, Mielczarek 11, Skorupa 7, Damaske 9, Goliat 12, J. Łukasik 8, Kulig (libero) oraz M. Łukasik 2, Szczyrba, Fedusio.
PAŁAC: Pleśnierowicz 4, Krzywicka 17, Kuligowska 15, Śmieszek 6, Jagodzińska 3, Ziółkowska 1, Nowakowska (libero) oraz Portalska, Maternia 9, Misiuna 17.
MVP: Ewelina Krzywicka.

W sobotę swój mecz rozegrali siatkarze Łuczniczki, którzy ograli MKS Będzin 3:0 - zobacz wideo.