Pałac Bydgoszcz pokonał Impel Gwardię Wrocław!

JAKUB STYKOWSKI [email protected]
pokonał Impel Gwardię Wrocław. Dobry mecz zagrała Patrycja Polak.
pokonał Impel Gwardię Wrocław. Dobry mecz zagrała Patrycja Polak. Jarosław Pruss
Na inaugurację rozrywek PlusLigi Kobiet przebudowany zespół Pałacu Bydgoszcz zdobył punkt w Dąbrowie Górniczej. Dziś na zakończenie 2. kolejki walczył we własnej hali z Impelem Gwardią Wrocław.

Pałac Bydgoszcz-Impel Gwardia Wrocław

I mimo że w składzie rywalek nie brakuje aktualnych i byłych reprezentantek Polski zwyciężył!

Już na początku pierwszej partii, dzięki świetnym zagrywkom Patrycji Polak prowadził 6:3. Później również jej koleżąnki błyszczały na zagrywce, utrudniając tym samym życie wrocławiankom i na drugiej przerwie technicznej pałacanki prowadziły aż 16:9. W końcowej fazie seta jeszcze podwyższyły swoją przewagę i wygrały do 15.

Przeczytaj także: Pałac Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław (zapis relacji na żywo)

Podopieczne Rafała Gąsiora dobrze rozpoczęły również drugiego seta i wysforowały się na prowadzenie 3:0. Z biegiem czasu jednak przyjezdne znacznie poprawiły grę w obronie i kilkaset osób zgromadzonych w "Łuczniczce" oglądało na parkiecie bardzo wyrównaną walkę. Ale do czasu, bo od stanu 16:14 nasze siatkarki grały wyśmienicie i pozwoliły rywalom zdobyć w drugiej partii zaledwie 18 punktów.

Swoją wyższość bydgoszczanki potwierdziły także w trzecim secie, który okazał się ostatnim.

Szczegółowa relacja we wtorkowej "Gazecie Pomorskiej" - wydanie bydgoskie.

Pałac Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław 3:0 (25:15, 25:18, 25:15)
PAŁAC: Martinez, Mazurek, Polak, Shelukina, Czyżnielewska, Ziemcowa, Kuehn-Jarek (libero).
IMPEL: Wilson, Mroczkowska, Czypiruk, Jaszewska, Haładyn, Efimienko, Krzos (libero) oraz Rosner, Folta, Matyjaszek, Sobolska.