Pałac Bydgoszcz przegrał w Łodzi

DK
Siatkarki Pałacu będą walczyły w play off o 11. miejsce z PTPS Piła
Siatkarki Pałacu będą walczyły w play off o 11. miejsce z PTPS Piła Dariusz Bloch
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Budowlanymi Łódź 0:3. Bydgoski zespół zajął 12. lokatę.

Sportowe Podsumowanie pomorska.pl - 27 marca 2017.

BUDOWLANI ŁÓDŹ - PAŁAC BYDGOSZCZ 3:0
Sety: 25:12, 25:20, 25:17.
BUDOWLANI:Grajber 11, Pycia 6, Grobelna 5, Beier 9, Polańska 8, Vincourova 3, Maj-Erwardt (libero) oraz Twardowska 11, Tobiasz 1, Strózik 2, Dreczka. Punkty: atak - 42, serwis - 5, blok - 9, błędy rywalek - 19.
PAŁAC: Śmieszek 5, Krawulska 11, Krzywicka 6, Misiuna 5, Pleśnierowicz 2, Kuligowska 3, Nowakowska (libero), Portalska (libero) oraz Fojucik 3, Bałdyga 1, Dąbrowska. Punkty: atak - 30, serwis - 3, blok - 3, błędy rywalek - 13.

Bydgoskie zawodniczki miały o co walczyć. Wygrywając lub zdobywając choćby 1 punkt, awansowałyby w tabeli na 10. miejsce i walczyły z Muszynianką o 9. lokatę. W wypadku porażki 0:3 lub 1:3 pozostawały na 12. pozycji i walczyły o 11. miejsce z PTPS Piła.

O porażce w pierwszym secie zdecydowały dwa fragmenty. Najpierw przy stanie 4:6 bydgoszczanki straciły 6 punktów z rzędu przy zagrywkach Heike Beier. Potem pałacankom udało się odrobić 3 „oczka”, ale po chwili znowu przegrali fragment meczu 2:6.

Drugi set był bardziej udany w wykonaniu bydgoskich siatkarek. Trener Adam Grabowski zmienił ustawienie. Natalia Krawulska grała jako przyjmująca, a ją na ataku zastąpiła Weronika Fojucik. Ekipa Pałacu prowadziła wyrównany pojedynek z łodziankami. Na tablicy wyników najczęściej był remis. Niestety, w decydującym fragmencie bydgoszczanki zawiodły. Od stanu 18:19 straciły 3 kolejne punkty po ataku Sylwii Pycii, bloku Gabrieli Polańskiej i asie Natalii Strózik. Tych strat już nie udało się odrobić.

W trzecim secie pałacanki od początku traciły do rywalek 2-3 punkty. Po straty wzrosły do 6 „oczek” (11:17). Bydgoskie siatkarski jeszcze raz się zerwały i doprowadziły do wyniku 15:18, ale to było wszystko na co je stać w tym meczu.

Tym samym zajęły po sezonie zasadniczym 12. lokatę i będą rywalizować w dwumeczu z pilankami o 11. miejsce. Pierwsze spotkanie w Bydgoszczy, rewanż w Pile. Jeśli po dwóch meczach bilans rywalizacji będzie taki sam, to rozegrany zostanie „złoty set”. W ciągu najbliższych dni PLPS ma ogłosić daty spotkań play off.