Pałac II WSG Bydgoszcz wygrał w Toruniu

nie zdołała poprowadzić zespołu do finału II ligi.
nie zdołała poprowadzić zespołu do finału II ligi. fot. Paweł Skraba/archiwum
Finał II ligi nie dla Budowlanych Synapsa. W decydującym meczu Pałac II nie dał żadnych szans toruniankom i wygrał 3:0 (25:15, 25:21, 25:17).

- W ostatnim meczu będzie szybko 3:0 - przewidywał trener Mariusz Soja tuż po wyczerpującej fizycznie i psychicznie batalii numer 4 w Bydgoszczy. Miał rację, choć chyba po cichu liczył na wynik dokładnie odwrotny.

Trudno nawet mówić o walce w piątym meczu półfinału. Pałac II już w pierwszym secie dobitnie pokazał, że przyjechał do Torunia po awans. Odrobinę emocji mieliśmy w drugim secie, ale w trzecim znowu panowały bezwzględnie bydgoszczanki.

Budowlani Synapsa nie mieli na czym oprzeć marzeń o awansie. Dorota Lewandowska nie miała swojego dnia i popisała się tylko kilkoma skutecznymi zagrywkami. Tymczasem w II lidze to był jeden z najważniejszych atutów Budowlanych Synapsa. Tradycyjnie już rozegranie nie było atutem torunianek, nie brakowało problemów z przyjęciem. - Pierwszy set pozbawił mój zespół nadziei na zwycięstwo - przyznał trener Soja.

Pałac świetnie zagrał w obronie, młode bydgoszczanki w ogóle nie sprawiały wrażenia zmęczonych maratonem rozegranym dzień wcześniej, a także serii meczów w mistrzostwach kraju juniorek. Podbijały kolejne ataki gospodyń, a w kontrach były znacznie skuteczniejsze.

Budowlani Synapsa ostatecznie kończą sezon na trzecim miejscu w grupie. To i tak świetny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze rok temu zanosiło się na zupełny upadek drużyny.

Bardzo ciekawy był czwarty mecz półfinału, który rozegrany został we wtorek w Bydgoszczy. Zobacz ostatnie akcje tie-breaka w materiale wideo Jakuba Stykowskiego.