Niedziela była dniem otwartym w pałacu. Od południa można było razem z przewodnikiem zwiedzać posiadłość hrabiów Skórzewskich. Dla oglądających udostępniono również apartamenty.
Nie zabrakło też atrakcji dla koneserów muzyki klasycznej. Właśnie w niedzielę w Lubostroniu 40-lecie pracy twórczej świętował prof. Jan Paruzel. Profesor studia muzyczne ukończył w Katowicach, ale od 1965 roku grał w grupie altówek bydgoskiej orkiestry filharmonicznej. Później przez 11 lat był solistą filharmonii w Las Palmas. Od dwóch lat kieruje katedrą Instrumentów Smyczkowych i Kameralistyki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jak mówią osoby znające Jana Paruzela, muzyk grał już wszystko co można grać na altówce: koncerty z orkiestrami, recitale i muzykę kameralną.
W Lubostroniu podczas jubileuszowego koncertu profesorowi towarzyszył przy fortepianie Piotr Kępiński. Panowie przygotowali dla publiczności utwory Johannesa Brahmsa i Cesara Francka.
Po koncercie w pałacowej galerii odbył się wernisaż malarstwa bydgoskich artystów - "Okres powojenny". Otwarcie wystawy połączono z tematyczną prelekcją Ingi Kopcewicz.
W pałacu można oglądać jeszcze inne otwarte wczesniej ekspozycje - szkło artystyczne w pałacowej kaplicy, fotografię przyrodniczą w Sali Łukowej oraz malarstwo Barbary Szymańskiej w Powozowni.
