Papowo Biskupie. Ta torba może uratować życie

  Papowo Biskupie. Ta torba może uratować życie

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Torbę medyczną odebrał Andrzej Karbownik

  Torbę medyczną odebrał Andrzej Karbownik ©nadesłane

  Druhowie z OSP w Papowie Biskupim dostali torbę z materiałami do udzielania pomocy przedmedycznej. Przyda się, bo co roku uczestniczą w wielu akcjach. W tym roku mają ambitne plany.
  Torbę medyczną odebrał Andrzej Karbownik

  Torbę medyczną odebrał Andrzej Karbownik ©nadesłane

  Andrzej Karbownik, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Biskupim odebrał torbę z rąk Andrzeja Grossa, dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  Papowskie OSP powstało w 1928 roku, od 1995 działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Dzięki pomocy wielu osób i instytucji oraz własnemu zaangażowaniu dysponuje dwoma samochodami bojowymi, jednym lekkim samochodem operacyjnym oraz sprzętem jakiego nie powstydziłyby się zawodowe jednostki.

  W ubiegłym roku papowscy strażacy uczestniczyli w 56 różnych akcjach. Wiedzą, że dobrze wyposażona torba medyczna, jest podczas nich niezbędna.
  - Sąsiedztwo z drogą krajową nr 91 powoduje, że często jako pierwsi docieramy do poszkodowanych w wypadkach drogowych i udzielamy im niezbędnej pomocy zanim na miejsce dotrą służby medyczne - podkreśla dh Andrzej Karbownik, naczelnik OSP Papowo Biskupie. - Torba medyczna jest więc cennym darem zarówno dla jednostki jak i tych, którzy będą potrzebowali pomocy.

  Wiadomości z Chełmna

  Naczelnik stara się korzystać z wszystkich możliwości pozyskanie bezpłatnie dodatkowego sprzętu. Stąd jednostka, w której działa 35 druhów, jest bardzo dobrze wyposażona.
  W tym roku strażacy zamierzają zainwestować w remont remizy.

  - Zrobimy go wspólnymi siłami z Urzędem Gminy - zaznacza Andrzej Karbownik. - Nie będziemy się rozdrabniać, przeznaczymy na modernizację remizy pieniądze przeznaczone na ten rok działania jednostki. Trzeba w niej wymienić podłogę, gdyż obecnie jest linoleum na betonie. Planujemy położyć terakotę i odmalować wszystkie ściany. Może wystarczy też pieniędzy na podłączenie centralnego ogrzewania, ponieważ na razie ogrzewamy się kominkiem.


  Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej