https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Park w Borach Tucholskich poleca się na wycieczki

Kto się zdecydował na wędrówkę, na pewno nie żałował. A zdjęcie przy dębie Bartek - bezcenne do albumu.
Kto się zdecydował na wędrówkę, na pewno nie żałował. A zdjęcie przy dębie Bartek - bezcenne do albumu. Archiwum PN BT
Park Narodowy „Bory Tucholskie” przez całe lato zachęca do odwiedzin. Z przewodnikiem można lepiej go poznać. I polubić.

Druga Letnia Akademia Przyrodnicza, niestety, już za nami. W minioną środę dopisali zarówno uczestnicy, jak i pogoda.
W dobrych humorach, zaopatrzeni w książeczki i przewodniki z Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, uczestnicy ruszyli z Małych Swornegaci do Bachorza.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Po drodze mijali urocze jeziora należące do ciągu Strugi Siedmiu Jezior, wędrowali kładką wśród bagna zwyczajnego, wełnianek i żurawin. Z zaciekawieniem przyglądali się dzięciołom dużym, mrówkom, żukom i innym napotkanym stworzeniom. Poznali różne gatunki roślin chronionych, jak np. zimoziół północny, rosiczkę okrągłolistną, widłaka jałowcowatego. Dowiedzieli się m.in., dlaczego właśnie na tym terenie utworzono Park, co to są jeziora dystroficzne, a także poznali historię Krzyża Napoleońskiego.

Kolejna Letnia Akademia Przyrodnicza odbędzie się 2 sierpnia. Trasa poprowadzi wokół Łąk Józefowskich. Będzie można również zobaczyć jezioro Ostrowite, jedno z najpiękniejszych jezior Parku. Szczegóły już wkrótce.
Ale może już teraz warto pomyśleć o tym, żeby zaklepać termin.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska