PC SIDEn podarował punkty rywalom ze Szczecina

był drugim strzelcem zespołu, ale też zaliczył 5 strat.
był drugim strzelcem zespołu, ale też zaliczył 5 strat. Lech Kamiński
Koszmar nie chce się skończyć. Polski Cukier SIDEn decydujące punkty w Szczecinie stracił równo z końcową syreną.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011?

AZS Radex Szczecin - Polski Cukier SIDEn Toruń 71:69 (18:24, 17:10, 22:14, 14:21)
AZS RADEX: Mielczarek 23, Pacocha 19 (2), Zarzeczny 4, Raczyński 4, Dudek 3 (1) oraz Pytyś 11, Balcerek 3 (1), Wójcik 3, Sudowski 2.
Polski Cukier SIDEN: Lewandowski 24 (1), Żytko 19 (1), Jarecki 10, Kwiatkowski 6, Kobus 5 oraz Lipiński 3 (1), Witos 2, Plebanek 0, Gliszczyński 0.

Przez większą część czasu prowadzili gospodarze (momentami 8-9 punktami), ale o wszystkim decydowały ostatnie minuty spotkania. W ostatniej części PC SIDEn zaczął odrabiać straty, w 35 minucie przegrywał już tylko 58:59. Mimo kolejnych strat torunianie wychodzą na prowadzenie (65:63 po "trójce" Lipińskiego). Mogli uniknąć dramatycznej końcówki, ale najpierw w kluczowej akcji pozwolili rywalom dwa razy zebrać piłkę w ataku, a na 8 sekund przed końcem dwóch wolnych nie trafił Kwiatkowski.

Z takich prezentów gospodarze nie mogli nie skorzystać. Decydujące punkty zdobył dla nich Krzysztof Mielczarek (w sumie 23 pkt i 13 zbiórek).

W innych meczach: SKK Siedlce - Spójnia Stargard Szczeciński72:52, AZS Kutno - Znicz Pruszków 72:65, Polonia Przemyśl - MKS Dąbrowa Górnicza 99:93, MOSiR Krosno - Start Lublin 76:69, Rosa Radom - Start Gdynia 72:80.