Polski Cukier SIDEn Toruń wygrał w Stargardzie. Porażka wicelidera z Krosna

Bartosz Bochno w ataku nie błyszczał, ale w defensywie wyeliminował Marcina Stokłosę. Lech Kamiński
Torunianie specjalnie nie zachwycili w starciu z jedną z najsłabszych ekip w I lidze, ale dzięki solidnej defensywie pewnie zgarnęli dwa punkty.

Spójnia Stargard - Polski Cukier SIDEn 44:64 (14:15, 11:18, 10:19, 9:12)
SPÓJNIA: M. Kwiatkowski 9 (1), Bodych 5 (1), Stokłosa 5 (1), Koszuta 4, Pytyś 0 oraz Suliński 13 (2), Soczewski 4, Kwiatkowski 3, Ejsmont 1.
POLSKI CUKIER: Perka 17 (1), Lisewski 9, Wilczek 8 (2), 7 as., Jarecki 8 (2), Bochno 1 oraz Wojdyła 12, 9 zb., Żytko 9, Stępień 0, Śmigielski 0, Djurić 0, Jankowski 0.

Pierwsza połowa była zaskakująco wyrównana. Torunianie prowadzili jedynie dzięki duetowi Aleks Perka (7/8 z gry) - Adam Liseski, który w 7. minucie mieli na koncie 11 pkt, a goście wygrywali 13:7.

Ambitni gospodarze kilka razy zmniejszali jednak stratę do 1 punktu. Dopiero tuż przed przerwą po trafieniach Łukasza Wilczka i Jacka Jareckiego przewaga gości urosła do 8 pkt.
Decydujący był początek drugiej połowy, który Polski Cukier wygrał 17:2. Atutem lidera tabeli była defensywa. Spójnia w całym meczu rzucała ze skutecznością 30 procent, trafiła tylko 17 rzutów z gry. Do tego torunianie dołożyli jeszcze dużą przewagę pod tablicami (41:26 w zbiórkach).

Debiutu w nowym zespole doczekał się Michał Jankowski. Pozyskany z Czarnych Słupsk obrońca niczym jednak nie zachwycił - w 13. minut miał 0/3 z gry, 3 zbiórki, po 1 asyście, stracie i faulu.

We Wrocławiu przegrał z kolei MOSiR Krosno, a to oznacza, że przewaga Polskiego Cukru SIDEn nad wiceliderem urosła do 3 punktów.