Mowa konkretnie o "Programie pilotażowym w województwie kujawsko-pomorskim Voucher badawczy."
Na początek 25 tysięcy
- Dla dużych firm wydatki na badania nie są problemem, natomiast mikro-, małe i średnie często obawiają się takich inwestycji i po to jest nasz program, by im pomóc - przekonuje Michał Majcherek, kierownik projektu Voucher badawczy.
Przeczytaj: Voucher badawczy. Firma może dostać 25 lub 50 tys. zł
Projekt przewiduje, że
łącznie 58 firm dostanie do 25 tys. zł na rozpoczęcie lub do 50 tys. zł na rozwój współpracy z jednostką naukową. I tak np. przedsiębiorstwo z branży cukierniczej Grados zdobyło voucher na opracowanie lepszego procesu produkcji kremów. Takie opracowanie przygotuje dla Gradosa Wydział Nauk Ekonomicznych UMK. Z kolei Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska z UTP wykona dla jednej z firm linię mebli dla dzieci do lat 12.
- Później przedsiębiorstwa będą mogły starać się o pieniądze na badania celowe oraz wprowadzenie w firmie wypracowanych rozwiązań - zapewnił Michał Korolko, członek zarządu województwa.
Czytaj też: Voucher badawczy. Przedsiębiorco, możesz zdobyć 25 lub 50 tys. zł!
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy górą!
- Najwięcej firm nawiązało lub rozszerzyło współpracę z Uniwersytetem Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy- dodał Waldemar Książczak, wiceprezes KPZPiP.
- Cieszy, że nasza uczelnia prowadzi badania przyczyniające się do rozwoju gospodarki odnosimy w tym sukcesy nawet na szczeblu krajowym. Zajmujemy czołowe miejsca m.in. w zgłaszaniu patentów i realizowaniu projektów -
komentował prof. Antoni Bukaluk, rektor UT-P.
Honorowy patronat nad bydgoskim spotkaniem objęli wojewoda Ewa Mes oraz marszałek Piotr Całbecki.
