Piotr Całbecki pozostanie marszałkiem województwa. Dombrowicz rzucił wyzwanie

Sławomir BobbeZaktualizowano 
Radni Sejmiku województwa dokonali wyboru marszałka. Przez kolejne pięć lat rządził będzie regionem Piotr Całbecki.Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy? Jacek Smarz
Radni Sejmiku województwa dokonali właśnie wyboru marszałka. Przez kolejne pięć lat rządził będzie regionem Piotr Całbecki.

Przed najważniejszym dziś głosowaniem pierwszej w nowej kadencji sesji Sejmiku województwa zarządzono przerwę. Czy trwały w jej czasie jakieś polityczne targi czy ustalano do końca sposób głosowania - nie wiadomo.

Radni województwa ślubowali - kto nie powiedział "tak mi dopomóż Bóg"?

Wiadomo jednak, że radni zdecydowali, że marszałkiem będzie Piotr Całbecki (18 głosów "za"). Jedynym kontrkandydatem był zgłoszony przez szefa klubu PiS w Sejmiku Michała Krzemkowskiego były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz (uzyskał 11 głosów poparcia). W głosowaniu nie wziął udział radny Roman Jasiakiewicz.

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Wideo

Materiał oryginalny: Piotr Całbecki pozostanie marszałkiem województwa. Dombrowicz rzucił wyzwanie - Express Bydgoski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

G
Gość

Polecam Klub Malucha PasteLove. Przestronny zlobek dla dzieci od 1 do 3l w Bydgoszczy !
Trwa nabór !

zgłoś
b
bezstronny
W dniu 09.04.2019 o 10:27, precz zCałbeckim napisał:

Blisko co czwarta złotówka z RPO województwa kujawsko-pomorskiego trafiła do Torunia. Wraz z otaczającym je powiatem miasto otrzymało łączne wsparcie w wysokości ponad 1,2 mld zł. A teraz uwaga - Bydgoszcz z powiatem dostały aż 780 mln zł mniej.To dane przygotowane przez iKalkulator.pl, serwis porównujący produkty finansowe. Policzył środki wydane na realizację Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na rok przed jego zakończeniem.Według iKalkulator.pl w całym województwie prawie 25 proc. środków trafiło do Torunia. Wraz z powiatem ziemskim miasto otrzymało do dyspozycji ponad 1,22 mld zł. To kwota rekordowa, bo zajmująca drugie miejsce w tej klasyfikacji znacznie bardziej liczebna Bydgoszcz z powiatem dostała około 440 mln zł, a więc prawie 780 mln mniej. Na szarym końcu znajduje się powiat grudziądzki – z kujawsko-pomorskiego RPO popłynęło tam jedynie 16 mln zł.Kujawsko-pomorskie najsłabiej w kraju wykorzystuje unijne fundusze – tak wynika z obliczeń i porównań serwisu iKalkulator.pl. Z puli 8,2 mld zł na realizację Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 województwo kujawsko-pomorskie wykorzystało zaledwie 58 proc. środków.

 


Nic dziwnego ,że złodziej P. Całbecki dostał najwięcej głosów w swoim okręgu wyborczym? Obecne rządy PIS i przystawek nadal NIC nie robią ,żeby wprowadzić BEZPOŚREDNI wybór marszałków.Czekają aż ich olejemy w najbliższych wyborach tak jak PO w tym regionie ,pod wodzą promotora, obecnego najgorszego marszałka barona/ barana?,...T. Lenza?

zgłoś
k
kuj-pom.=folwark toruński

Dlaczego szef PO Grzegorz Schetyna NIE cofnie rekomendacji P. Całbeckiemu?

zgłoś
p
precz zCałbeckim

Blisko co czwarta złotówka z RPO województwa kujawsko-pomorskiego trafiła do Torunia. Wraz z otaczającym je powiatem miasto otrzymało łączne wsparcie w wysokości ponad 1,2 mld zł. A teraz uwaga - Bydgoszcz z powiatem dostały aż 780 mln zł mniej.

To dane przygotowane przez iKalkulator.pl, serwis porównujący produkty finansowe. Policzył środki wydane na realizację Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na rok przed jego zakończeniem.

Według iKalkulator.pl w całym województwie prawie 25 proc. środków trafiło do Torunia. Wraz z powiatem ziemskim miasto otrzymało do dyspozycji ponad 1,22 mld zł. To kwota rekordowa, bo zajmująca drugie miejsce w tej klasyfikacji znacznie bardziej liczebna Bydgoszcz z powiatem dostała około 440 mln zł, a więc prawie 780 mln mniej. Na szarym końcu znajduje się powiat grudziądzki – z kujawsko-pomorskiego RPO popłynęło tam jedynie 16 mln zł.

Kujawsko-pomorskie najsłabiej w kraju wykorzystuje unijne fundusze – tak wynika z obliczeń i porównań serwisu iKalkulator.pl. Z puli 8,2 mld zł na realizację Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 województwo kujawsko-pomorskie wykorzystało zaledwie 58 proc. środków.

 

zgłoś
b
bezpartyjny
W dniu 21.03.2019 o 18:59, bezpartyjny napisał:

Dlaczego szef PO G. Schetyna nie cofnie rekomendacji P. Całbeckiemu?

 

Oto jest pytanie?

zgłoś
b
bezpartyjny
W dniu 26.11.2018 o 11:56, może szkoda,żeNIE KD? napisał:

 Tak toruński marszałek Pietrek CaUBecki dzieli fundusze i nadal będzie dzielił POdobnie?CaUBecki NIETYKALNY uczeń tow. Zaleskiego, też jak on wybierany w Toruniu tak dzieli:Regionalny Program Operacyjny dane z dnia 31 października 2013dofinansowanie z UEM.Bydgoszcz - 536 972 236,69M.Toruń - 682 390 086,06M.Włocławek- 157 426 748,18M.Grudziądz - 153 914 753,32W przeliczeniu na mieszkańcaM.Bydgoszcz - 1475,-M.Toruń - 3329,-M.Włocławek- 1348,-M.Grudziądz - 1559,-GUS dane dotyczące ludności 

 

Dlaczego szef PO G. Schetyna nie cofnie rekomendacji P. Całbeckiemu?

zgłoś
b
bogdan
W dniu 04.03.2019 o 16:34, Gość napisał:

Halę sportową m. innymi za pieniądze Bydgoszcz też wybudowali w swoim to Toruniu a tymczasem tylu Bydgoszczan lekkoatletów zdobyło medale i rozsławiło nasz kraj?

 

PIS tego nie widzi? Dlaczego jeszcze nie ma BEZPOŚREDNIEGO wyboru marszałków?

zgłoś
G
Gość
W dniu 17.01.2019 o 10:19, Gość napisał:

No i jeszcze ,ze "Toruń to miasto a Bydgoszcz to miasto B."Jego szefunio POmylony T. Lenz pseudo szef PO w regionie, coś faflunił ,ze krzykaczy bydgoskich należy spacyfikować,gdy nie chcieliśmy dać się ograbiać krzyżackiemu Toruniowi?

 

Halę sportową m. innymi za pieniądze Bydgoszcz też wybudowali w swoim to Toruniu a tymczasem tylu Bydgoszczan lekkoatletów zdobyło medale i rozsławiło nasz kraj?

zgłoś
G
Gość

Zaufani towarzysze.

zgłoś
G
Gość
W dniu 11.01.2019 o 21:37, Jędras napisał:

Kiedyś Pietrek Całbecki ,wybitny "uczony" POwiedział,ze "Toruń ma dobre atuty".

 

No i jeszcze ,ze "Toruń to miasto a Bydgoszcz to miasto B."

Jego szefunio POmylony T. Lenz pseudo szef PO w regionie, coś faflunił ,ze krzykaczy bydgoskich należy spacyfikować,gdy nie chcieliśmy dać się ograbiać krzyżackiemu Toruniowi?

zgłoś
J
Jędras
W dniu 12.01.2019 o 13:22, Jan2 napisał:

Ciekawe kiedy rektor  A. Tretyn U-kochanego M-iejscaK-onfidentów , namaści najgorszego barona PO w Polsce, tow. T. Leńza najpilniejszym studentem tej szkoły?

Kto będzie 1-szy T. Leńzu ,czy I. Michałek?

Jak się dowiedzieliśmy społeczność Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu postanowiła uhonorować medalem posłankę Iwonę Michałek. Kilka tygodni temu posłanka Michałek wniosła o odrzucenie inicjatywy obywatelskiej powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

 

Wchłonięcie Akademii Medycznej w Bydgoszczy przez toruński UMK znacząco wzmocnił tę uczelnie. Z tą decyzją nie pogodziło się wielu bydgoszczan, stąd też inicjatywa obywatelska wyłączenia ze struktur toruńskiej uczelni Collegium Medicum i utworzenia na tej bazie Uniwersytetu Medycznego, spotkała się z poparciem ponad 160 tys. obywateli. Inicjatywa od samego początku była krytykowana przez władze UMK.

 

Wzorowo o interes toruńskiego uniwersytetu zabiega posłanka Iwona Michałek z Grudziądza, która na połączonym posiedzeniu komisji sejmowych zawnioskowała, aby nad obywatelskim projektem w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w ogóle nie pracować w podkomisji, ale od razu odrzucić. Jej wniosek został przegłosowany. O ostatecznym losie inicjatywy obywatelskiej zdecyduje Sejm na posiedzeniu plenarnym. Nie ustalono jeszcze kiedy to nastąpi.

 

Posłanka Michałek z tego co wiemy, ma zostać wyróżniona przez UMK medalem.

 

zgłoś
J
Jan2
W dniu 12.01.2019 o 11:53, marcin napisał:

Wiadomo w końcu to zaoczny biolog-gadolog, były nauczyciel ,którego inny nieuk tow. T. Leńz ,który POtrzebował ok. 23 lata ,żeby skończyć studYja namaścił marszałkiem?

 

Ciekawe kiedy rektor  A. Tretyn U-kochanego M-iejsca

K-onfidentów , namaści najgorszego barona PO w Polsce, tow. T. Leńza najpilniejszym studentem tej szkoły?

zgłoś
m
marcin
W dniu 11.01.2019 o 21:37, Jędras napisał:

Kiedyś Pietrek Całbecki ,wybitny "uczony" POwiedział,ze "Toruń ma dobre atuty".

 

Wiadomo w końcu to zaoczny biolog-gadolog, były nauczyciel ,którego inny nieuk tow. T. Leńz ,który POtrzebował ok. 23 lata ,żeby skończyć studYja namaścił marszałkiem?

zgłoś
J
Jędras
W dniu 08.01.2019 o 20:22, precz z całbeckim napisał:

POmylony marszałek P. Całbecki czy nieuk, chociaż tretynowy ambasador Utopi Mitomani Kapusiowa ? Gdy chodziło o MIToPOLię Bydgosko-toruńską to bredził wraz ze swoim guru tow.bambrem M. Zaleskim,że Bydgoszcz -ok. 360 tys .mieszkańców i Toruń- ok.190 tys. mieszkańców to miasta równorzędne a teraz okazuje się, że jego zakompleksione miasteczko nad strugą toruńską do małych? Urząd Marszałkowski uruchomił specjalne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozwój turystyki i kultury. Dzięki tym działaniom możliwy będzie remont tężni w Ciechocinku i adaptacja kinoteatru Grunwald w Toruniu dla Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego.Dotacje na rozwój tzw. endogenicznych potencjałów województwa to całkowicie nowa dziedzina wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. ? Chodzi o wykorzystanie i rozwój specyficznych potencjałów wynikających z uwarunkowań i zasobów przyrodniczych, przestrzennych i kulturowych regionu. W naszym województwie zidentyfikowano trzy takie dziedziny: turystykę, uzdrowiska i kulturę. Wsparcie ma pomóc w tworzeniu trwałych miejsc pracy oraz wzmacniać znaczenie społeczno-gospodarcze średniej wielkości miast, zwłaszcza Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia oraz ich obszarów funkcjonalnych ? wyjaśnia Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.Uruchomienie specjalnych środków na ten cel to efekt renegocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego prowadzonych przez marszałkowską administrację z Komisją Europejską. ? W wyniku zabiegów marszałka Piotra Całbeckiego Unia Europejska zgodziła się przeznaczyć na ten obszar działań 25 mln euro, czyli około 107 mln zł ? dodaje Krzemińska.

 

Kiedyś Pietrek Całbecki ,wybitny "uczony" POwiedział,ze "Toruń ma dobre atuty".

zgłoś
K
Kryspin

Zabawny tekst Olszanskiego ze expr reporterow telefon do dyspozycji widzow Tylko dwarazy udalo na poczatku mi sie dodzwonic gdzie informowalem ze niepelnosprawni chorzy to tacy sami ludzie jak inni i maja takie same pragnienia jak zdrowi a nie jakies pasje chobby itp Juz nieodbieraja telefonow choc jest sygnal ze wolny i za moment moj telefon jest odrzucany Wolnosc wypowiedzi a dalej mowia glupoty o takich osobach i ukrywaja co naprawde takie osoby stracily

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3