Play-off jeszcze nie dla Transferu. Bydgoszczanie przegrali w Częstochowie

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz nie ma ani chwili wytchnienia.
Transfer Bydgoszcz nie ma ani chwili wytchnienia. Jarosław Pruss
- Mam nadzieję, że 5 marca przyjedziemy do Bydgoszczy walczyć o ósemkę, a nie na wycieczkę - mówił po meczu z Politechniką Warszawską trener Lotosu Radosław Panas. Jego słowa sprawdziły się w stu procentach. Transfer Bydgoszcz przegrał dzisiaj w Częstochowie i za dwa tygodnie zagra najważniejszy mecz tego sezonu.

Bydgoszczanie po drugiej przerwie technicznej w secie pierwszym zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Głównie także dzięki błędom częstochowian, którzy nie kończyli swoich ataków.

Umotywowani podopieczni trenera Heynena bardzo szybko w drugiej partii wypracowali sobie pięć punktów przewagi (13:8), ale gospodarze zaczęli od tego momentu grać lepiej. Od stanu 9:14 zdobyli pięć punktów z rzędu, a potem wyszli na prowadzenie, gdy blokiem przytrzymany został Marcin Wika. Emocjonującą końcówkę seta na swoją korzyść rozstrzygnęli miejscowi, wygrywając ją na przewagi.

Link do relacji na żywo: AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz na żywo
Podobnie, jak w secie pierwszym, także i w trzecim bydgoski zespół triumf przypieczętował sobie po przerwie technicznej. Bydgoska drużyna utrzymywała bezpieczne, kilkupunktowe prowadzenie i już wówczas mogła dopisać sobie punkt do ligowej tabeli.

Najwięcej emocji było w końcówce czwartego seta. Oglądaliśmy walkę punkt za punkt. W częstochowskim zespole w kluczowych momentach ataki kończył Bednorz i to głównie dzięki niemu miejscowym udało się doprowadzić do tie-breaka. Sporo błędów za to goście popełniali w polu serwisowym.

W ostatniej partii wszystko rozstrzygnęło się po zmianie stron. AZS wyszedł na prowadzenie, którego nie wypuścił już z rąk, dopisując sobie do tabeli po tym meczu dwa punkty.

AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 3:2 (18:25, 26:24, 21:25, 29:27, 15:10)
AZS (trener Marek Kardos): Buczek 1, Murek 17, Vesely 7, Hebda 17, Kaczyński 6, Kaźmierczak 13, Piechocki (libero) oraz Kozłowski, Bednorz 19, Marcyniak. Punkty. Atak: 64 (64/153 - 42% skuteczności), blok: 11, zagrywka: 8, po błędach rywala: 26, przyjęcie zagrywki: 65% doskonałego, w tym 35% perfekcyjnego.
Transfer (trener Vital Heynen): Woicki 4, Muagututia 7, Nowakowski 12, Waliński 19, Clark 20, Jurkiewicz 11, Bonisławski (libero) oraz Janeczek, Salas Moreno, Wika 1, Wieczorek. Punkty. Atak: 54 (54/138 - 38% skuteczności), blok: 19, zagrywka: 1, po błędach rywala: 37, przyjęcie zagrywki: 49% doskonałego, w tym 27% perfekcyjnego.
Sędziowali: Mariusz Gadzina, Anna Niedbał. Widzów: 1.500. MVP meczu: Bartosz Bednorz (AZS Częstochowa).

Szersza relacja w sobotniej "Gazecie Pomorskiej".