https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pocisk artyleryjski wstrzymał budowę wału w Polskim Stwolnie

(aga)
Budowę wału w Polskim Stwolnie zatrzymała znaleziona amunicja
Budowę wału w Polskim Stwolnie zatrzymała znaleziona amunicja fot. Andrzej Bartniak
Odkrycie nad Wisłą w Polskim Stwolnie może być początkiem kolejnych.

Amunicja (30 sztuk) i pocisk artyleryjski zatrzymały w sobotę przebudowę wału przeciwpowodziowego w PolskimStwolnie w gminie Dragacz.

Natknął się na nie jeden z budowlańców i zgodnie z zasadą o niebezpiecznym odkryciu powiadomił policję.

Na miejscu stawili się policjanci z Górnej Grupy, którzy zabezpieczyli je przed zainteresowaniem osób trzecich. Pilnowali go do przyjazdu saperów z Chełmna. Ci załadowali znalezisko na ciężarówkę i zdetonowali na swoim poligonie.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że takich odkryć podczas przebudowy wału Sartowice - Nowe, które mają potrwać do 10 marca 2015 roku, może być więcej, bo rolnicy co rok znajdują amunicję podczas prac polowych.

Urzędnicy z Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych (oddział w Bydgoszczy) są na to przygotowani. Dotąd trafili na wiele takich znalezisk, ostatnio pod Więcborkiem, gdzie odkopali serię nienaruszonych karabinów maszynowych CKM.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska