Zamknij

Gazeta Pomorska

Pod inowrocławskim ratuszem rozdawali gęsie tuszki [zdjęcia]

Doroczna akcja "Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina" została zainaugurowana. W minioną sobotę pod inowrocławskim ratuszem

Dominik Fijałkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Doroczna akcja "Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina" została zainaugurowana.

W minioną sobotę pod inowrocławskim ratuszem mieszkańcy powiatu, którzy wzięli udział w konkursie gęsinowym ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski, m. in. przy współpracy z "Gazetą Pomorską", odebrali 111 tuszek gęsich. W naszym regionie gęsinę rozdawano w sobotę także w Mogilnie i Żninie.

- W tym roku marszałek Piotr Całbecki przeznaczył dla mieszkańców całego województwa kujawsko-pomorskiego, którzy uczestniczyli w tym konkursie, 2000 świeżych gęsich tuszek - informują przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach promocji spożywania gęsiny na św. Marcina urząd przygotował także kilka innych konkursów z nagrodami, na przykład z zestawem rowerów dla rodziny, sprzętem AGD, grami i przyborami plastycznymi.

Dzieci mogą wykazać się zdolnościami plastycznymi w konkursie "Gęś farbką, kredką, ołówkiem". Prace mogą być wykonane w dowolnej technice, a ich wielkość nie może przekraczać formatu A3.

Z kolei rodziny kultywujące polska tradycje spożywania gęsiny na św. Marcina mogą wziąć udział w konkursie na relację ze świątecznego obiadu w dniu 11 listopada. Opisy przesyłać należy do Urzędu Marszałkowskiego już od 12 listopada.

- Zapraszamy także do spróbowania swoich sił w konkursie literackim "Gęsim piórem na cześć gęsiny". Zadaniem jego uczestników jest napisanie humorystycznych, czterowierszowych utworów na cześć gęsiny - dodają przedstawiciele marszałka.
Więcej o konkursach na stronie Urzędu Marszałkowskiego www.kujawsko-pomorskie.pl.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy