Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do rundy wiosennej

Szymon Fiałkowski
Piłkarze Polonii wygrali dwa pierwsze sparingi przed rundą wiosenną. W sobotę sprawdzian z drugoligowcem z Torunia. Fot. Aleksander Ryska/archiwum
W sali i terenie trenują na razie do rundy wiosennej rozgrywek czwartej ligi piłkarze Polonii Bydgoszcz. Póki co, gracze Macieja Karabasza są po dwóch meczach kontrolnych.

Poloniści pokonali pewnie w ubiegłym tygodniu Gwiazdę Bydgoszcz 4:1. Już do przerwy, czwartoligowcy prowadzili 3:0.W drugiej połowie, padły jeszcze dwie bramki. W obu zespołach testowano przydatność do zasilenia składu personalnego po trzech nowych zawodników. Mecz rozgrywano w trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocno padającym deszczu.

W miniony weekend, ósma drużyna w tabeli IV ligi na półmetku rozgrywek, wygrała na boisku przy ulicy Słowiańskiej (sztuczna murawa), mecz z piątoligowym Gryfem Sicienko. Wszystkie trafienia padły w drugiej połowie, a piłkarzom przeszkadzał padający śnieg, który zalegał na murawie i utrudniał konstruowanie akcji zarówno jednej, jak i drugiej drużynie.

Przed polonistami w najbliższą sobotę, o godzinie 12.00., kolejne spotkanie sparingowe - tym razem, rywalem będzie grająca w II lidze, grupie zachodniej TKP Elana Toruń. W planach są zaplanowane także mecze z Wdą Świecie, Pomorzaninem Serock, Gopłem Kruszwica i zespołem juniorów starszych, grającym w lidze wojewódzkiej.

Polonia Bydgoszcz - Gwiazda Bydgoszcz 4:1 (3:0)
Bramki: Robert Kawałek 14. - karny, 19., Martin Dahlke 45+1., zawodnik testowany 70.; Jacek Jakubowski 69.
POLONIA: Świetlik - Prześniak, Bethke, Dahlke, Błaszkiewicz - Szcześniak, R. Kanik, Sawicki, Kawałek - Stolarski, P. Paczkowsk. Na zmiany wchodzili: Napierała, Sieracki, Laskowski, Wrzos, Kosowski, Kubacki, Plewiński, Lewandowski, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Szmańkowski.

Polonia Bydgoszcz - Gryf Sicienko 4:1 (0:0)
Bramki dla Polonii: Dawid Szcześniak 52., 71., Jakub Bethke 57., Mikołaj Plewiński 60.
POLONIA: Napierała - Błaszkiewicz, Bethke, Dahlke, Wrzos - Laskowski, Sawicki, Lewandowski, Kubacki, Szcześniak - zawodnik testowany I, Szmańkowski. Na zmiany wchodzili: Kosowski, Plewiński, Kubacki, P. Paczkowski, zawodnik testowany II.