Polonia/Ostromecko Bydgoszcz wygrywa ze Startem

(ARKL)
Bydgoszczanie pewnie pokonali w Pruszczu Pomorskim miejscowy Start 2:1. Dzięki temu zwycięstwu poloniści zbliżyli się do drugiego w tabeli Pomorzanina Toruń.

Byłeś na meczu? Chcesz podzielić się swoimi zdjęciami? Pisz na [email protected]

Podopieczni trenera Macieja Karabasza pojechali do Pruszcza Pomorskiego z nadzieją zdobycia kompletu punktów. I cel ten osiągnęli, choć początek spotkania nie był łaskawy dla polonistów. Już w 15. minucie Arkadiusz Pyda wyprowadził Start na prowadzenie.
Dopiero przed przerwą bydgoszczanie sforsowali mur obronny gospodarzy. Najpierw z rzutu wolnego celnie przymierzył Łukasz Krzyżanowski, zaś dwie minuty później bramkę "do szatni" z rzutu karnego strzelił Robert Kawałek. Dla popularnego "Kawała" był to pierwszy występ po ponadrocznej przerwie, spowodowanej kontuzją.

Bydgoską drużynę powinny cieszyć nie tylko trzy zdobyte punkty, lecz również sytuacja w tabeli. W sobotnim meczu, inaugurującym rundę wiosenną w V lidze grupie 1, lider Start pokonał na wyjeździe drugiego w tabeli Pomorzanina Toruń aż 7:2. Dzięki zwycięstwu Warlubia dystans bydgoszczan do torunian zmniejszył się do czterech "oczek".

START/ECO-POL PRUSZCZ POMORSKI POLONIA/OSTROMECKO 1:2 (1:2)
Bramki: Arkadiusz Pyda (15.) Łukasz Krzyżanowski (39.), Robert Kawałek (41. rzut karny).
POLONIA/OSTROMECKO: Świetlik Dahlke, Baran, Gabruś, Bethke Janka (87. Kubacki), Pawełczak, Sawicki, Krzyżanowski Bruski (65. Paczkowski), Kawałek (85. Plewiński).
Żółte kartki: Gabruś, Baran, Bruski, Sawicki (dla Polonii/Ostromecko).
Sędziował: Ursyn Smacki (Grudziądz). Widzów: ok. 100.