Polpharma Starogard Gdański nie znalazła recepty na koszykarzy Polskiego Cukru Toruń

Krystan Góralski
Aaron Cel zdobył w dzisiejszym meczu 10 pkt
W meczu kończącym 12. kolejkę Polskiej Ligi Koszykówki ekipa Polskiego Cukru pokonała w Starogardzie Gdańskim miejscową Polpharmę 93:78.

Torunianie rywalizują w ekstraklasie czwarty sezon z rzędu i Starogard Gdański był jedną z trzech hal (obok Włocławka i Zielonej Góry), w której nie udało im się jeszcze triumfować. Tak było do czwartku.

Początek meczu nie zapowiadał tak przekonywującego zwycięstwa. W pierwszej kwarcie to częściej gospodarze byli na prowadzeniu. Świetny okres dwóch minut (trzy trafienia z dystansu) wygrany 11:2 sprawił, że w 9. min. Polski Cukier wyszedł na prowadzenie 21:18.

Wyrównana rywalizacja trwała do 13. min. Wówczas było po 30. Od tego momentu kolejne cztery minuty goście wygrali 16:1! Po trafieniu zza linii 6,75 m Glenna Coseya torunianie prowadzili już 46:31.

Do przerwy miejscowi zmniejszyli nieco straty (48:38). Po zmianie stron też grali nieco lepiej (m.in. 50:55 w 27. min.).

Gdy w 30. min. Marcin Flieger popisał się akcją 2+1 Polpharma mogła mieć jeszcze nadzieje na korzystny wynik (64:56 dla gości).

Czternaście punktów z rzędu (w tym dwa trafienia z dystansu Aleksandra Perki) sprawiło, że torunianie w 32. min. prowadzili 78:56!

Miejscowi wprawdzie odpowiedzieli serią 12:2 i zmniejszyli straty w 36. min. do dwunastu punktów (71:83), ale nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 78:93 (24:25, 14:23, 18:19, 22:26)

Polpharma:
A. Tanksley 25 (3x3), M. Milovanović 14, J. Thomasson 11 (1), M. Flieger 9 (1), P. Szymański 2 oraz A. Bojić 5, T. Davis, J. Schenk i F. Pruefer po 4, D. Gołębiowski 0

Polski Cukier:
G. Cosey 18 (4), C. Mbodj 12, A. Cel 10, K. Gruszecki 8 (2), Ł. Wiśniewski 6 (1) oraz B. Diduszko 18 (3), A. Perka 12 (4), K. Sulima 6, T. Śnieg 3, P. Krefft 0

W pozostałych meczach 12. kolejki:
MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Gdynia 101:74, Trefl Sopot - GTK Gliwice 74:86, Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 109:82, Czarni Słupsk - Miasto Szkła Krosno 88:93, AZS Koszalin - Legia Warszawa 84:74, Polpharma Starogard Gdański - TBV Start Lublin 72:78, King Szczecin - Anwil Włocławek 70:85 i Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 92:80