Polska - Armenia 2:1. Horror ze szczęśliwym zakończeniem! [zdjęcia]

ds
Polska - Armenia 2:1
Polska - Armenia 2:1 Fot. Bartek Syta
Polska wygrała z Armenią 2:1 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w 2018 roku.

Polacy mieli mnóstwo szczęścia, bo piłkarsko to na pewno nie był ich dzień. Mimo że Armenia od 30. minuty grała w dziesiątkę, nasi reprezentacji nie potrafili tego wykorzystać.

Prowadzenie w 48. minucie dała im samobójcza bramka Mkojana ale chwilę później (w 51. min) wyrównał Pizzelli.

Na zwycięską bramkę kibice musieli czekać aż do 95. minuty i ostatniej akcji spotkania. Po podaniu Jakbua Błaszczykowskiego, piłkę do bramki rywali wepchnął Robert Lewandowski. Po tej akcji sędzia Ivan Kružliak zakończył mecz!

Widzów: 44 786

Polska: Fabiański - Błaszczykowski, Glik, Cionek, Jędrzejczyk (34. Wszołek) - Grosicki (70. Kapustka), Krychowiak, Zieliński, Rybus - Teodorczyk (85. Wilczek), Lewandowski. Trener: Adam Nawałka
Armenia: Beglaryan - Minasyan, Harojan, Mkojan, Andonian, Hjrapetian - Howhannisjan (60. Özbiliz), Muradian (35. Woskanian), Grigoryan, Manojan - Pizzelli (85. Hakobyan). Trener: Warużan Sukiasjan

Pozostałe mecze grupy E: Kazachstan - Rumunia 0:0; Dania - Czarnogóra 0:1 (Beqiraj - 32).

1. Czarnogóra 3 7 7-1
2. Polska 3 7 7-5
3. Rumunia 3 5 6-1
4. Dania 3 3 3-4
5. Kazachstan 3 2 2-7
6. Armenia 3 0 1-8