Polska - Japonia 3:1 [Puchar Świata Siatkarzy]

AIP, Foto Olimpik/x-news
Polska - Japonia. Puchar Świata Siatkarzy.
Polska - Japonia. Puchar Świata Siatkarzy. FIVB
Gdybyśmy wygrali pierwszego seta, to ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej - mówił po zakończeniu spotkania środkowy Marcin Możdżonek. Polacy pokonali Japonię 3:1 i są już bardzo blisko awansu na Igrzyska Olimpijskie.

Biało-czerwoni awans mogą sobie zapewnić jeszcze dzisiaj, ale tylko jeśli Rosjanie pokonają dzisiaj Amerykanów. W przeciwnym razie, naszym zawodnikom do pełni szczęścia wystarczą dwa punkty w jutrzejszym pojedynku z Włochami.

Japończycy dzisiaj mimo wszystko, w dwóch pierwszych setach wysoko postawili poprzeczkę Polakom, przede wszystkim na wysokim procencie skuteczności w ataku grali Shimizu i Ishikawa. Nasi zawodnicy w końcówce pierwszego seta zdołali wyrównać na 24:24, ale tę odsłonę przegrali. Wygrali natomiast drugą partię 27:25, choć dwóch wcześniejszych piłek setowych nie skończył Buszek.

Dopiero od trzeciego seta nasi zawodnicy zagrali dużo lepiej i skuteczniej. Świetnie w ataku grali środkowi Nowakowski i Bieniek. Bardzo dobrą zmianę dał Kubiak.

Mecz online: Polska - Japonia na żywo

JAPONIA - POLSKA 1:3 (26:24, 25:27, 21:25, 19:25)

JAPONIA (trener Masashi Nambu): Fukatsu 1, Yanagida 11, Yamauchi 3, Shimizu 21, Ishikawa 24, Dekita 7, Nagano (libero) oraz Abe, Takahashi, Yako, Abe, Yoneyama 1. Punkty. Atak: 58, blok: 4, zagrywka: 6, po błędach rywala: 23.
POLSKA (trener Stephane Antiga): Drzyzga 5, Mika 12, Nowakowski 12, Kurek 18, Buszek 6, Bieniek 11, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Konarski 1, Możdżonek, Kubiak 7. Punkty. Atak: 52, blok: 11, zagrywka: 9, po błędach rywala: 29.