Polski Cukier przegrywał, wygrywał i wreszcie zremisował z Rosą Radom

Danny Gibson halę w Radomiu zna doskonale, bo w Rosie grał w poprzednim sezonie. S. Szymczyk
Polski Cukier wciąż niepokonany przed sezonem. W kolejnym sparingu torunianie zremisowali 73:73 z Rosą Radom.

ROSA Radom - Polski Cuker Toruń 73:73 (15:14, 23:12, 22:28, 13:19)

Rosa: Harris 23, Witka 14, Hajrić 8, Jeszke 8, Thomas 7, Sokołowski 6, Bonarek 4, Adams 2, Szymkiewicz 1.
Polski Cukier: Michalak 17, Cummings 15, Gibson 9, Sulima 8, Milosević 8, Wiśniewski 8, Lisewski 6, Perka 2, Bochno 0, Michalski 0.

Gospodarze prowadzili do przerwy 12 punktami, ale w drugiej połowie torunianie poprawili zwłaszcza grę w ofensywie. W ostatniej kwarcie odrobili straty i nawet wyszli na prowadzenie, ale ostatnie dwa punkty na wagę remisu z wolnych zdobył CJ Harris dla Rosy.
W barwach gospodarzy nie zagrał kontuzjowany środkowy Milan Majstorović, a w toruńskim zespole nie było reprezentanta Ukrainy Maxyma Kornijenki oraz drugiego rozegrywającego, którego klub jeszcze szuka.

W niedzielę Polski Cukier zmierzy się w Radomiu z Turowem Zgorzelec.