Polski Cukier Toruń lepszy od Śląska Wrocław i wygrywa turniej w Ostrowie

To były pierwsze zwycięstwa z nowy herbem i nazwą Twarde Pierniki.
To były pierwsze zwycięstwa z nowy herbem i nazwą Twarde Pierniki. Twarde Pierniki
Torunianie mają na rozkładzie pierwszych rywali z TBL. W Ostrowie pokonali m.in. Polfarmex Kutno i Śląsk Wrocław.

Polski Cukier Toruń wygrał II Memoriał Izabeli Kaczmarek. Informowaliśmy już o zwycięstwie naszej drużyny z Polfarmeksem Kutno 73:70 na otwarcie turnieju w piątek. W kolejnym pojedynku torunianie rozgromili I-ligową Stal Ostrów, która dzień wcześniej niespodziewanie pokonała Śląsk Wrocław.

O zwycięstwie w całym turnieju miał zadecydować niedzielny mecz Polskiego Cukru ze Śląskiem, najmocniejszym przeciwnikiem w memoriale. Po wyrównanej pierwszej kwarcie od drugiej podopieczni Miliji Bogicevicia powiększali przewagę i wygrywali cały czas 10-14 punktami. W ostatniej kwarcie Śląsk odrabiał straty, ale torunianie pewnie w końcówce wykonywali rzuty wolne. O ich zwycięstwie zadecydowała wysoka skuteczność z dystansu - 10 "trójek" w całym meczu.

Stal Ostrów - Polski Cukier Toruń 62:89 (14:21, 17:19, 14:23, 17:26)
Stal: Ochońko 9, Andrzejewski 8, Żurawski 8, Spała 8, Suliński 7, Olejnik 6, Mroczek-Truskowski 5, Pisarczyk 5, Sirijatowicz 3, Adamczewski 2, Milczyński 1, Zębski 0.
Polski Cukier: Jankowski 23, Denison 17, Zyskowski 9, Diggs 8, Nowakowski 6, Lisewski 6, Corbett 6, Comagic 6, Jarmakowicz 4, Perka 4, Wilczek 0, Radwański 0.

Polski Cukier - Śląsk Wrocław 71:67 (15:13, 23:17, 17:13, 16:24)
Polski Cukier: Jankowski 16, Comagić 14, Denison 14, Diggs 10, Corbett 5, Nowakowski 5, Zyskowski 3, Jarmak 2, Perka 2, Lisewski 0 ,
Najwięcej dla Śląka: Dłoniak 17, Kinnard 13, Skibniewski 11, Mladenović 11.