Porażka i słaby mecz Artego Bydgoszcz. Kryzys?

Artego Bydgoszcz przegrało z Wisłą Kraków w Energa Basket Lidze Kobiet.,

Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz 86:61 (23:16, 24:16, 14:13, 25:16}
WISŁA: Parker 22, Rodriguez 16 (2), Reid 16, Labuckiene 11, Ziętara 10 oraz Greinacher 8, Niedźwiedzka 3 (1), Klimas 0, Radocaj 0.
ARTEGO: McBride 11 (1), O’Neill 9 (1), Stallworth 8, Żurowska-Cegielska 4, Międzik 2 oraz Stanković 11, Poboży 8, Szott-Hejmej 5 (1), , Adamowicz 3 (1), Bujniak 0.

To najwyższa porażka w tym sezonie. Bydgoszczanki bardzo źle "weszły" w to spotkanie. Drużyna Białej Gwiazdy sprawiała wrażenie dużo bardziej skoncentrowanej, zdeterminowanej , zdecydowanie lepiej broniła i - przede wszystkim - była skuteczniejsza.

Trudno więc się dziwić, że wynik na korzyść Wisły rósł w oczach. Podopieczne Tomasza Herkta cały czas miały problemy ze sforsowaniem defensywy rywalek i wypracowaniem sobie otwartych pozycji rzutowych. W I kwarcie z gry trafiły zaledwie 6/16 (Wisła 9/15), a po 20 minutach w dalszym ciągu nie przekraczały 40 proc. (13/33). Dodatkowo szczególnie irytujące były powtarzające się pudła spod samego kosza. W efekcie w 19 minucie przewaga gospodyń sięgnęła już 20 punktów (45:25). Na szczęście trójka Agnieszki Szott-Hejmej i 2 punkty Deneshy Stallworth sprawiły, że do szatni Wisła schodziła z 15-punktową przewagą.

W trzeciej i czwartej odsłonie Wisła konsekwentnie demolowała gości. A nie mogło być inaczej, bo bydgoskie liderki przestrzeliwały swoje rzuty z gry na potęgę: Elżbieta Międzik (0/6), Julie McBride (3/10), Jennifer O’Neill (3/10, Denesha Stallworth (4/9).

Była to czwarta porażka Artego oraz 18. zwycięstwo (przy 5. przegranych) Wisły w tym sezonie.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki. W niedzielę, 25 marca, Artego zagra we Wrocławiu ze Ślęzą (16.00), a ostatni mecz rozegra w Siedlcach w Siedlcach (28.03). .