Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach i pięciu dziedzinach: haft, rzeźba w drewnie, w glinie, plecionkarstwo i zdobnictwo wnętrz. Dostarczono 174 prace od 123 autorów. Wiele nagród rzeczowych odebrali reprezentanci ze Żnina.
W kategorii dzieci i młodzieży, we wszystkich dziedzinach, postanowiono uhonorować aż 27 prac autorów ze Żnina. III miejsce w dziedzinie haftu przyznano Agacie Lipińskiej, a wyróżnienia: Kamili Wolskiej, Angelice Janas, Paulinie Olerik, Magdalenie Tańskiej (wszystkie z SP nr 1 w Żninie) oraz Oldze Jakubczak z SP nr 3 i Magdalenie Chmielewskiej z Gimnazjum nr 3 w Żninie.
W dziedzinie rzeźba pełna I miejsce przyznano Grażynie Ińskiej (ŻDK), II - Marcinowi Zagnińskiemu (ŻDK), a wyróżnienie: Marcinowi Chełmińskiemu, również z ŻDK. Z kolei najlepszą płaskorzeźbę stworzyła Magdalena Brzykcy (I miejsce), II miejsce przyznano Weronice Nowak, III - Grażynie Ińskiej (wszystkie z pracowni rzeźby E. Izdebskiego).
Najwyższe miejsca w dziedzinie zdobnictwo wnętrz również przypadły reprezentantkom Żnina. Najładniejsze bukiety kwiatowe zrobiły: Agata Lipińska, Magda Piechowiak i Olga Boińska (z ZPS nr 1). Najładniejszą rózgę wykonała Olga Boińska (SP nr 1) - I miejsce, z kolei wyróżnienie w tej dziedzinie otrzymała Agata Lipińska.
Za kwiaty na kłosach najwyższą nagrodę przyznano Magdalenie Piechowiak (ZPS nr 1) oraz Tomaszowi Pawłowskiemu z SP nr 2.
Nagrodzono też wianki Moniki Balcerzak (II m) - Świetlica Socjoterapeutyczna nr 1, Edyty Wiatrowskiej (SP nr 1) i Magdaleny Tańskiej (SP nr 1). Wyróżnienie otrzymała z kolei Wiktoria Cieślik z ZPS nr 1. Najpiękniejsze ramki do ozdoby obrazów wykonały: Joanna Rutkowska (LO Żnin) - II m oraz Magdalena Piechowiak, której przyznano wyróżnienie. Za oryginalnego pająka II miejsce zajęła znów Joanna Rutkowska z LO w Żninie, a za papierowe firanki wyróżnienie otrzymał Tomasz Pawłowski z SP nr 2.
W kategorii obejmującej nauczycieli i instruktorów przygotowujących dzieci i młodzież do udziału w konkursie jury przyznało w poszczególnych dziedzinach wyróżnienia równorzędne. Ze Żnina otrzymali je: Anna Walczak - nauczyciel techniki w SP nr 3 (haft), Eugeniusz Izdebski (instruktor z Pałuckiej Pracowni Rzeźby), Elżbieta Piechowiak - nauczyciel ZPS nr 1, Maria Rutkowska - Świetlica Socjoterapeutyczna.
Wyróżnienie specjalne przyznano ponadto Zofii Gawron - nauczycielowi z SP nr 1 za różnorodność prac złożonych w dwóch dziedzinach.
Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Wągrowcu, przy współpracy Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, M-GOK w Kcyni oraz przy wsparciu finansowym UM w Poznaniu i UM w Wągrowcu.
Posypały się nagrody
Iwona Woźniak

W Muzeum Regionalnym w Wągrowcu rozstrzygnięto Jubileuszowy Konkurs Regionalny "Sztuka Pałucka w Twórczości Dzieci i Młodzieży oraz Ich Opiekunów". Na zdjęciu silna grupa młodych twórców ze Żnina.
W Muzeum Regionalnym w Wągrowcu rozstrzygnięto Jubileuszowy Konkurs Regionalny "Sztuka Pałucka w Twórczości Dzieci i Młodzieży oraz Ich Opiekunów".