Prawo jazdy - niezdany egzamin. Jak się odwołać? Sprawdź, co...

  Prawo jazdy - niezdany egzamin. Jak się odwołać? Sprawdź, co musisz zrobić

  online

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prawo jazdy egzamin odwołanie

  Nie zdałeś egzaminu na prawo jazdy? Sprawdź jak się odwołać. ©Arkadiusz Wojtasiewicz

  Prawo jazdy to dokument, który chciałoby mieć wielu. Aby go zdobyć, trzeba jednak zdać egzamin państwowy. Co zrobić, jeśli egzamin na prawo jazdy nie poszedł ci najlepiej i niestety go oblałeś? Sprawdź, jak się odwołać od negatywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy.
  Prawo jazdy egzamin odwołanie

  Nie zdałeś egzaminu na prawo jazdy? Sprawdź jak się odwołać. ©Arkadiusz Wojtasiewicz

  Egzamin na prawo jazdy


  Egzamin na prawo jazdy to egzamin państwowy, który jest regulowany przepisami ustawy. Przepisy przewidują, że egzaminowanemu przysługuje prawo do wniesienia skargi na egzamin na prawo jazdy. Jak to zrobić? Wyjaśniamy.  Odwołanie od wyniku egzaminu na prawo jazdy


  Na złożenie skargi na egzamin na prawo jazdy prawo przewiduje 14 dni od dnia, w którym był przeprowadzany egzamin. Taką skargę składa się do marszałka województwa, za pośrednictwem dyrektora wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego.

  PRAWO JAZDY stracisz przez leki na astmę? Kierowco uważaj. MSWiA wydało decyzję

  Jak powinno wygląda odwołanie od wyniku egzaminu na prawo jazdy? Skargę należy złożyć osobiście lub pocztą w formie pisemnej. Należy pamiętać o właściwym zaadresowaniu pisma, zawarciu naszych danych osobowych i kontaktowych, informacji dotyczących przebytego egzaminu, a także umieszczeniu na dokumencie daty i podpisaniu się. Skargę powinno się sporządzić w trzech egzemplarzach (dla dyrektora WORD, marszałka województwa i dla siebie).

  Zobacz także wideo: Pijany Niemiec próbował zdać egzamin na prawo jazdy w Szczecinie


  źródło: TVN24/x-news


  Złożoną skargę należy uzasadnić, czyli opisać i wyjaśnić, co jest powodem naszego odwołania. Nasza skarga wraz z całą niezbędną dokumentacją (m.in. zapisem elektronicznym egzaminu) zostanie następnie przesłana przez dyrektora WORD do marszałka województwa w ciągu 14 dni.

  Jakie zmiany w prawie jazdy czekają nas w 2019 roku? Czy poprawią zdawalność egzaminów?

  Prawo jazdy - niezdany egzamin. Kiedy skarga zostanie uznana?


  W jakich sytuacjach możemy liczyć na unieważnienie egzaminu na prawo jazdy?

  Należy pamiętać, że marszałek województwa unieważni nasz egzamin na prawo jazdy, jeśli był przeprowadzony w sposób niezgodny z przepisami ustawy, a ujawnione nieprawidłowości miały wpływ na jego wynik.

  Kiedyś stracił prawo jazdy, dziś odpowiada za egzaminowanie kierowców

  Co się stanie, jeśli nasz egzamin zostanie unieważniony?

  Jeśli marszałek województwa unieważni egzamin na prawo jazdy, wówczas unieważniony egzamin przeprowadza się ponownie na koszt wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Oznacza to, że będziemy mogli podejść do egzaminu jeszcze raz bez konieczności wniesienia opłaty.

  Kwestie dotyczące wnoszenia skargi na egzamin na prawo jazdy reguluje ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (w szczególności art. 67, 68 i 72).  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY