Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza dostał ponad 32 tys....

  Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza dostał ponad 32 tys. zł za niewykorzystany urlop!

  Zdjęcie autora materiału

  Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia

  Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia ©Archiwum

  W trakcie minionej kadencji prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza nie wykorzystał aż 95 dni urlopu wypoczynkowego. Dostał za to ponad 32 tys. zł ekwiwalentu.
  Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia

  Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia ©Archiwum

  To już kolejna kadencja, po której Ryszard Brejza otrzymuje tak wysoki przelew za niewykorzystany urlop. Pisalismy o tym między innymi w artykule: Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza za niewykorzystany urlop dostał aż 90 tysięcy złotych!

  Dlaczego prezydent nie wykorzystuje urlopów?


  - Prezydent Inowrocławia podczas poprzedniej kadencji, w miarę możliwości wykorzystywał urlop wypoczynkowy. Było to jednak w pewnym zakresie utrudnione, nie tylko z uwagi na zainteresowanie różnych służb i mediów ogólnopolskich Urzędem Miasta Inowrocławia, ale przede wszystkim ze względu na fakt realizacji wielu inwestycji oraz potrzeby osobistego nadzoru i terminowego realizowania zaplanowanych działań - odpowiada Adriana Herrmann, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia.

  Podkreśla, że "prezydent z pełnym szacunkiem traktuje swoją pracę i z pełnym zaangażowaniem wypełnia swoje obowiązki służbowe, nie tylko w czasie godzin otwarcia Urzędu Miasta Inowrocławia – bardzo często są to dni wolne od pracy – soboty, niedziele i święta".

  - W przypadku pełnienia takiej funkcji powstaje często konieczność uczestnictwa osobiście w ważnych dla mieszkańców i Miasta niezapowiadanych wcześniej spotkaniach, podpisywania umów czy porozumień - dodaje pani rzecznik.

  Tłumaczy, że prezydent z racji pełnionej funkcji reprezentuje miasto również podczas spotkań o charakterze ogólnopolskim. Jest m.in. członkiem Zarządu Związku Miast Polskich czy członkiem Komitetu Monitorującego RPO WK-P 2014-2020. Udział w tego typu posiedzeniach to kolejny obowiązek prezydenta.

  - Wszystkie te działania prezydent podejmuje z myślą o Inowrocławiu, aby nasze miasto stawało się jeszcze bardziej nowoczesne i było doceniane, tak jak do tego tej pory, wśród samorządów z całej Polski - komentuje pani rzecznik.

  W ciągu poprzedniej 4-letniej kadencji prezydent nie wykorzystał 95 dni urlopu wypoczynkowego. Na konto prezydenta przekazana została kwota 32228,68 zł. Pani rzecznik podkreśla, że jest to zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Kodeksu Pracy.

  Święty Mikołaj po raz kolejny odwiedził dzieci z inowrocławskiego szpitala:


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018