Program „Zero tolerancji dla nietrzeźwości” we Włocławku
W 2023 roku program „Zero tolerancji dla nietrzeźwości” realizowany był przez straż miejską we Włocławku przez pięć miesięcy - od końca kwietnia do końca sierpnia.
„Jest to inicjatywa realizowana w miesiącach letnich, a której podstawowym celem jest przeciwdziałanie naruszeniom prawa związanym ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a także – co bardzo ważne – wykroczeń następczych i towarzyszących spożywaniu alkoholu” – informuje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej we Włocławku.
Tyle interwencji, w ramach programu, podjęła Straż Miejska we Włocławku w 2023 roku
W 2023 roku (od końca kwietnia do końca sierpnia) funkcjonariusze Straży Miejskiej we Włocławku zrealizowali 178 dodatkowych patroli na terenie miasta. Dariusz Rębiałkowski przekazał, że w tym okresie, poza innymi interwencjami, podjęli 464 interwencje w ramach programu, nakładając przy tym 247 mandatów karnych oraz kierując 51 wniosków do sądu o ukaranie.
„Warto podkreślić, że realizując ten dedykowany program koncentrujemy swoje siły na grupie wykroczeń prawa, które są najbardziej dokuczliwe społecznie oraz godzą w wizerunek naszego miasta. Zdobywając kolejne doświadczenia możemy wyakcentować, że ścisła koordynacja działań z monitoringiem w sposób widoczny poprawia skuteczność realizacji celu głównego. Dostrzegając celowość tego programu zamierzamy także jego kontynuację w miesiącach letnich przyszłego roku” – dodaje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy włocławskich strażników miejskich.
Straż Miejska przedstawiła także proporcje zastosowanych środków oddziaływania wychowawczego zastosowane z uwzględnieniem podziału na dzielnice. Wyglądają one następująco:
- Śródmieście – 65,22 proc.;
- Kazimierza Wielkiego – 16,95 proc.;
- Zazamcze – 8,90 proc.;
- Południe – 7,76 proc.;
- Zawiśle – 0,87 proc.;
- Michelin – 0,29 proc.
