Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program „Zero tolerancji dla nietrzeźwości” we Włocławku. Straż miejska podsumowała działania

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Strażnicy miejscy podsumowali program "Zero tolerancji dla nietrzeźwości"
Strażnicy miejscy podsumowali program "Zero tolerancji dla nietrzeźwości" PC/archiwum
Strażnicy miejscy we Włocławku zakończyli kolejną edycję programu „Zero tolerancji dla nietrzeźwości”. Inicjatywa podejmowana jest latem. Na celu ma przeciwdziałanie spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych oraz zapobieganie wykroczeniom towarzyszącym spożywaniu procentowych trunków. Ile interwencji podjęto w 2023 roku? Ile mandatów nałożono? Ile wniosków skierowano do sądu?

Program „Zero tolerancji dla nietrzeźwości” we Włocławku

W 2023 roku program „Zero tolerancji dla nietrzeźwości” realizowany był przez straż miejską we Włocławku przez pięć miesięcy - od końca kwietnia do końca sierpnia.

„Jest to inicjatywa realizowana w miesiącach letnich, a której podstawowym celem jest przeciwdziałanie naruszeniom prawa związanym ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a także – co bardzo ważne – wykroczeń następczych i towarzyszących spożywaniu alkoholu” – informuje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej we Włocławku.

Tyle interwencji, w ramach programu, podjęła Straż Miejska we Włocławku w 2023 roku

W 2023 roku (od końca kwietnia do końca sierpnia) funkcjonariusze Straży Miejskiej we Włocławku zrealizowali 178 dodatkowych patroli na terenie miasta. Dariusz Rębiałkowski przekazał, że w tym okresie, poza innymi interwencjami, podjęli 464 interwencje w ramach programu, nakładając przy tym 247 mandatów karnych oraz kierując 51 wniosków do sądu o ukaranie.

Trwa głosowanie...

Czy wyższe mandaty wpłyną na bezpieczeństwo na drogach?

„Warto podkreślić, że realizując ten dedykowany program koncentrujemy swoje siły na grupie wykroczeń prawa, które są najbardziej dokuczliwe społecznie oraz godzą w wizerunek naszego miasta. Zdobywając kolejne doświadczenia możemy wyakcentować, że ścisła koordynacja działań z monitoringiem w sposób widoczny poprawia skuteczność realizacji celu głównego. Dostrzegając celowość tego programu zamierzamy także jego kontynuację w miesiącach letnich przyszłego roku” – dodaje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy włocławskich strażników miejskich.

Straż Miejska przedstawiła także proporcje zastosowanych środków oddziaływania wychowawczego zastosowane z uwzględnieniem podziału na dzielnice. Wyglądają one następująco:

  • Śródmieście – 65,22 proc.;
  • Kazimierza Wielkiego – 16,95 proc.;
  • Zazamcze – 8,90 proc.;
  • Południe – 7,76 proc.;
  • Zawiśle – 0,87 proc.;
  • Michelin – 0,29 proc.
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska