MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przelewy bankowe w Boże Ciało. Tak pracują banki w długi weekend - w te dni nie zrobisz przelewu

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Wideo
od 7 lat
Czy w Boże Ciało dochodzą przelewy bankowe? Jak pracują banki w długi weekend? W czwartek 30 maja przypada Boże Ciało - to dzień wolny od pracy. Tego dnia system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę. W długi weekend majowy inaczej będą funkcjonowały systemy rozliczeniowe Elixir i Euro Elixir. Pieniądze trafią na konta odbiorców z dużym opóźnieniem. Kiedy pieniądze nie trafią na konto? Czytaj więcej.

Kiedy dojdzie przelew? Tak pracują banki w Boże Ciało i długi weekend

Krajowa Izba Rozliczeniowa przypomniała, że 30 maja - Boże Ciało - to dzień wolne od pracy. Oznacza to, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Terminowe płatności warto zaplanować i zlecić wcześniej lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków także w dni świąteczne.

To Cię teraz może zainteresować

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30
i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy
.

- 30 maja system rozliczeniowy Elixir ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Przelewy, które zlecimy w najbliższą środę, 29 maja po godzinie 16:00 trafią na konta odbiorców w piątek, 31 maja - poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa w komunikacie.

Z kolei system Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 30 maja będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia 6 sesji rozliczeniowych.

Niezależnie od dnia tygodnia klienci banków mogą skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie ciągłym - 24/7/365, także w weekendy i święta, umożliwiając przesyłanie środków w polskiej walucie pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach. To, czy nasz bank udostępnia tę usługę swoim klientom i w jakim zakresie, można sprawdzić na stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Kiedy dojdzie przelew? Oto sesje Elixir - takie są godziny przelewów w bankach

Pieniądze wysyłane z konta czasami trafiają do odbiorcy tego samego dnia, a innym razem na przelew czeka się dłużej. Dlaczego? Wszystko zależy od tego, w jaki dzień i o której godzinie zrobiony był przelew. Poznaj godziny sesji w bankach.

Przelewy zlecone po godz. 20.00, a także w soboty, niedziele i inne dni świąteczne, zostaną zaksięgowane i wysłane z datą najbliższego dnia roboczego.

Kiedy dojdzie przelew? Sprawdź godziny przelewów w najpopularniejszych polskich bankach w naszej galerii. Znajdź swój bank i poznaj godziny sesji ELIXIR:

Pieniądze wysyłane z konta czasami trafiają do odbiorcy tego samego dnia, a innym razem na przelew czeka się dłużej - w zależności od tego, w jaki dzień i o której godzinie zrobiony był przelew. Wszystko za sprawą międzybankowego systemu rozliczeń Elixir, który działa tylko w określonych godzinach w dni robocze. Dodatkowo każdy bank we własnym zakresie ustala, w jakich godzinach wysyła przelewy do innych banków (sesje wychodzące), a w jakich księguje zlecenia napływające z innych instytucji (sesje przychodzące).Kiedy dojdzie przelew? Sprawdź godziny przelewów w najpopularniejszych polskich bankach w naszej galerii. Znajdź swój bank i poznaj godziny sesji ELIXIR >>>>>

Kiedy dojdzie przelew? Oto sesje Elixir - takie są godziny p...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska