Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przy ul. Celulozowej we Włocławku powstają mieszkania na wynajem. Tyle wniosków złożyli mieszkańcy

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Przy ul. Celulozowej powstają dwa nowe bloki ze 144 mieszkaniami na wynajem. Mieszkańcy złożyli ponad 800 wniosków.
Przy ul. Celulozowej powstają dwa nowe bloki ze 144 mieszkaniami na wynajem. Mieszkańcy złożyli ponad 800 wniosków. Katarzyna Renata Brzostowska
Przy ul. Celulozowej we Włocławku budowane są kolejne bloki z mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. W ramach drugiego etapu projektu powstają 144 mieszkania, będą także lokale dla osób wykonujących zawody deficytowe. Zainteresowanie jest bardzo duże – włocławianie złożyli ponad 800 wniosków. Obecnie weryfikowane są przez specjalną komisję. Projekt listy wnioskodawców poznamy na początku września 2023. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

Spis treści

Tyle mieszkań na wynajem na czas nieoznaczony będzie przy ul. Celulozowej we Włocławku

W ramach pierwszego etapu, przy ul. Celulozowej powstały cztery bloki z 288 mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tam jesienią 2022 roku. Na budowę miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego dotację w wysokości 58 milionów złotych.

W ramach drugiego etapu powstaną dwa bloki ze 144 mieszkaniami. Za realizację zadania odpowiada Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. Na realizację II etapu Projektu Celulozowa Włocławek również pozyskał dofinansowanie - ponad 41 milionów złotych z Funduszu Dopłat. Wykonawcą zadania jest firma PEKABEX BET S.A, która jako jedyna złożyła ofertę w ogłoszonym jesienią 2022 roku przetargu. Prace wyceniła na 54 882 220,21 zł.

Tak przebiegają prace w ramach drugiego etapu projektu Celulozowa we Włocławku

Budowa dwóch kolejnych bloków przy ul. Celulozowej rozpoczęła się pod koniec 2022 roku. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

- Ostatnie piętro mniejszego budynku już jest montowane, natomiast w większym budynku wykonawca jest na etapie montażu czwartego piętra. Do końca tego miesiąca (lipca – przypis redakcji) ten montaż powinien być zakończony – przekazał w rozmowie z nami Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.

Na placu budowy wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, nie ma opóźnień.

- Wykonawca na wykonanie zadania ma termin do początku lutego 2024 roku, ale już na przełomie tego roku i następnego na pewno te budynki będące zrealizowane. Nie ma żadnych opóźnień – zapewnia Krzysztof Kukucki i dodaje, że rozmawiał niedawno z kierownikiem budowy. - Nie zgłaszał żadnych trudnych tematów, także wszystko idzie na bieżąco - idzie tak, jak powinno iść.

Mieszkania dla osób wykonujących zawody deficytowe, cieszą się popularnością wśród medyków

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu, część mieszkań przeznaczono dla osób wykonujących zawody deficytowe, m. in. dla lekarzy. W ramach etapu drugiego takie mieszkania również będą.

- Kilkanaście mieszkań będzie przeznaczonych na mieszkania służbowe – tak je nazywamy – dla zawodów deficytowych. Z barometru zawodów wynika, które zawody kwalifikują się do naszego programu. Jeżeli taki zawód jest uwzględniony w barometrze zawodów, który prowadzi Powiatowy Urząd Pracy, to pracodawca może wystąpić do prezydenta miasta o zawarcie umowy, wówczas ta umowa jest zawierana. To też jest ciekawostka – umowa jest zawierana nie pomiędzy najemcą a miastem, lecz pomiędzy pracodawcą a miastem – wyjaśnia Krzysztof Kukucki.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

Zastępca prezydenta Włocławka zaznacza, że mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród medyków, szczególnie rezydentów. Mieszkają już w blokach, które powstały w ramach pierwszego etapu.

- Umowy zostały zawarte. Myślę, że to jest z pożytkiem dla naszej społeczności lokalnej, dlatego, że mamy lepsze zabezpieczenie w szpitalu wojewódzkim, a także dla tych medyków, którzy są świeżo po studiach i i dopiero są na początku swojej kariery – dodaje Krzysztof Kukucki.

Tyle wniosków złożyli włocławianie. O jedno mieszkanie stara się więcej osób, niż w pierwszym etapie!

Przypomnijmy, że zainteresowanie włocławian lokalami, które powstały w ramach pierwszego etapu projektu Celulozowa, było bardzo duże. Mieszkańcy złożyli 1069 wniosków (o jeden lokal starały się prawie cztery osoby). Nabór wniosków w ramach drugiego etapu rozpoczął się 3 kwietnia i trwał do piątku 2 czerwca 2023. Projekt listy wnioskodawców ma być gotowy do 4 września, natomiast ostateczna lista najemców ma być znana do 1 grudnia 2023 roku.

Krzysztof Kukucki przekazał nam, że w ramach drugiego etapu wpłynęło ponad 800 wniosków. Aktualnie są one weryfikowane przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. Okazuje się, że zainteresowanie mieszkaniami jest jeszcze większe, niż w przypadku pierwszego etapu! Wtedy o jedno mieszkanie starły się prawie cztery osoby. Obecnie, licząc jedynie 800 wniosków – a wiemy, że jest ich więcej – jest to ponad 5,5 osoby na miejsce!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska