Spis treści
- Takie dofinansowanie otrzymał Włocławek na budowę bloków przy ul. Celulozowej
- Na jakim etapie są prace związane z drugim etapem projektu Celulozowa?
- Takie było zainteresowanie mieszkaniami na Celulozowej w pierwszym naborze
- Tyle trzeba zarabiać, żeby starać się o mieszkanie przy ul. Celulozowej we Włocławku
Takie dofinansowanie otrzymał Włocławek na budowę bloków przy ul. Celulozowej
W ramach pierwszego etapu, przy ul. Celulozowej powstały cztery bloki z 288 mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się tam jesienią 2022 roku. Na budowę miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego dotację w wysokości 58 milionów złotych.
Budowa dwóch kolejnych bloków przy ul. Celulozowej ruszyła pod koniec 2022 roku. Jeden będzie miał trzy klatki, drugi pięć. Łącznie znajdą się w nich 144 mieszkania, o różnej powierzchni – od 27 do 74 metrów kwadratowych (w tym także dla osób z niepełnosprawnościami). Za realizację zadania odpowiada Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. Na realizację II etapu Projektu Celulozowa Włocławek również pozyskał dofinansowanie - ponad 41 milionów złotych z Funduszu Dopłat. Wykonawcą zadania jest firma PEKABEX BET S.A, która jako jedyna złożyła ofertę w ogłoszonym jesienią 2022 roku przetargu. Prace wyceniła na 54 882 220,21 zł.
Na jakim etapie są prace związane z drugim etapem projektu Celulozowa?
Warto dodać, że obszar w pobliżu bloków zostanie zagospodarowany. Powstaną m.in. miejsca parkingowe (144) i tereny zielone. Nie zabraknie także placu zabaw dla dzieci. Nowe bloki mają być gotowe do końca 2023 roku. Obecnie wykonawca montuje prefabrykaty, z których powstają bloki i stawia ściany działowe.
„Na przełomie lipca i sierpnia zakończy się montaż prefabrykatów, z których budowanych jest 144 mieszkań na wynajem w ramach Projektu Celulozowa. Równolegle, począwszy od najniższych kondygnacji, murowane są ściany działowe. W ramach II etapu Projektu Celulozowa, zbudowane zostaną również zbiorniki retencyjne na wodę opadową oraz instalacje fotowoltaiczne” – przekazał na Facebooku (3 lipca 2023) Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.
Warto zaznaczyć, że zastępca prezydenta Włocławka dodał w mediach społecznościowych, że miasto szykuje się do kolejnego etapu Projektu Celulozowa.
Takie było zainteresowanie mieszkaniami na Celulozowej w pierwszym naborze
Przypomnijmy, że zainteresowanie włocławian lokalami, które powstały w ramach pierwszego etapu projektu Celulozowa, było bardzo duże. Mieszkańcy złożyli 1069 wniosków (o jeden lokal starały się prawie cztery osoby). Nabór wniosków w ramach drugiego etapu rozpoczął się 3 kwietnia i trwał do piątku 2 czerwca 2023. Do połowy maja do ratusza wpłynęło ponad 300 wniosków. Projekt listy wnioskodawców ma być gotowy do 4 września, natomiast ostateczna lista najemców ma być znana do 1 grudnia 2023 roku.
Tyle trzeba zarabiać, żeby starać się o mieszkanie przy ul. Celulozowej we Włocławku
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Włocławek w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Włocławek, osoby ubiegające się o mieszkanie muszą spełniać pewne kryteria dochodowe. W uchwale określono ile może wynosić maksymalny miesięczny dochód mieszkańców ubiegających się o najem lokalu mieszkalnego na czas nieoznaczony. Średni miesięczny dochód w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym złożono wniosek, nie może przekraczać kwoty:
- 350 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym;
- 365 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym, w przypadku osoby niepełnosprawnej;
- 320 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym;
- 335 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym, w rodzinach z osobami niepełnosprawnymi.
