Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przy ul. Starodębskiej we Włocławku powstaną mieszkania na wynajem. Kiedy mogą ruszyć prace?

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
W tym miejscu, na ul. Starodębskiej we Włocławku, powstać mają nowe bloki, w których znajdzie się 60 mieszkań. Gotowe są już wizualizacje nowych bloków.
W tym miejscu, na ul. Starodębskiej we Włocławku, powstać mają nowe bloki, w których znajdzie się 60 mieszkań. Gotowe są już wizualizacje nowych bloków. Wojciech Alabrudziński
Mieszkania na wynajem na czas nieoznaczony przy ul. Celulozowej we Włocławku cieszą się dużym zainteresowaniem. Obecnie – w ramach drugiego etapu – powstają tam 144 mieszkania. Miasto chce wybudować kolejne tego typu bloki przy ul. Starodębskiej i rozszerzyć katalog osób, które mogłyby je otrzymać. Projekt budynków jest już gotowy. Kiedy prace mają szansę ruszyć?

Spis treści

W tej lokalizacji powstaną we Włocławku kolejne mieszkania na wynajem na czas nieoznaczony

Mieszkania na wynajem na czas nieoznaczony cieszą się we Włocławku dużym powodzeniem. W ramach pierwszego etapu przy Celulozowej oddano do użytku 288 mieszkań. W ramach drugiego, którego realizacja właśnie trwa, powstaną kolejne 144 lokale dla włocławian. Zainteresowanie jest bardzo duże – mieszkańcy złożyli ponad 800 wniosków (drugi etap). Miasto ma w planach realizację trzeciego etapu projektu Celulozowa. Bloki te nie powstaną jednak przy ul. Celulozowej, a w innej lokalizacji – przy ul. Starodębskiej.

Przy ul. Starodębskiej we Włocławku powstaną dwa nowe bloki z 60 mieszkaniami i lokalami użytkowymi. Gotowy jest już projekt nowych budynków, które zajmą miejsce nieużywanych zabudowań i garaży.

Tak będą wyglądały dwa bloki, które powstaną przy ul. Starodębskiej we Włocławku

Projekt dwóch bloków mieszkalnych (wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu), które – podobnie jak bloki przy ul. Celulozowej – powstaną z prefabrykatów – przygotowała firma Grzybud Paweł Grzybek z siedzibą w radomsku, która jesienią 2022 roku wygrała przetarg na to zadanie. Wyceniła je na 359 160, 00 zł brutto.

- Mamy gotowy projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, konkretnie z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na ulicę Starodębską. Dofinansowanie, które uzyskaliśmy na sfinansowanie dokumentacji projektowej, było standardowo w wysokości 85 procent. Zaplanowaliśmy budowę dwóch budynków w zabudowie kwartałowej na kilkadziesiąt mieszkań – przekazał w rozmowie z nami Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.

Bloki, które powstaną przy ul. Starodębskiej 16/18/20, to efekt współpracy samorządu miasta z Krajowym Zasobem

Nieruchomości, odpowiedzialnym między innymi na realizację programu Mieszkanie Plus i tworzenie dogodnych warunków do budowania gminnych mieszkań oraz zwiększenia dostępności mieszkań. Umowę w tej sprawie włocławski ratusz z Krajowym Zasobem Nieruchomości podpisał we wrześniu 2020 roku

- Mamy podpisany list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości, który dysponuje tą działką i finalnie chcielibyśmy, żeby trzeci etap projektu Celulozowa powstał przy ulicy Starodębskiej. Oczywiście rozglądamy się za kolejnymi lokalizacjami, bo widzimy, że zapotrzebowanie i zainteresowanie mieszkaniami na wynajem ze strony mieszkańców Włocławka jest bardzo duże – powiedział Krzysztof Kukucki.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

Kto będzie mógł ubiegać się o nowe mieszkania przy ul. Starodębskiej we Włocławku?

Obecnie o mieszkania na wynajem na czas nieoznaczony mogą starać się wyłącznie mieszkańcy Włocławka. Być może w przyszłości się to zmieni i ubiegać się o nie będą mgli także ci, którzy chcą przenieść się do miasta i w nim zamieszkać.

- Rozmawiałem swego czasu z prezydentem o rozszerzeniu nieco katalogu osób, które mogłyby o te mieszkania się ubiegać o osoby, które dzisiaj we Włocławku nie mieszkają, ale chciałyby zamieszkać. Takie zainteresowanie od mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka było, więc pewnie w kolejnym naborze ta kwestia zostałaby uwzględniona – dodaje Krzysztof Kukucki.

Kiedy może rozpocząć się budowa nowych bloków przy ul. Starodębskiej we Włocławku?

- Jeżeli chodzi o samą budowę, to oczywiście po zakończeniu spraw związanych z uzyskaniem tytułu do nieruchomości, czyli po dogadaniu się już z Krajowym Zasobem Nieruchomości co do własności działki - być może zamianie na jakąś inną działkę należącą do miasta - myślę że realizacja jest możliwa w przyszłym roku (2024 – przypis redakcji) – zaznacza Krzysztof Kukucki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska