Puchar Polski: BKS Bielsko-Biała - Joker Świecie. Niespodzianka była bardzo blisko

Dariusz Knopik
Siatkarki Jokera walczyły, ale ostatecznie musiały przełknąć gorycz porażki
Siatkarki Jokera walczyły, ale ostatecznie musiały przełknąć gorycz porażki Jakub Keller
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Joker Świecie po niesamowitym pięciosetowym meczu przegrał z BBTS Bielsko-Biała.

BKS BIELSKO-BIAŁA - JOKER ŚWIECIE 3:2
Sety: 20:25, 18:25, 25:22, 25:23, 15:11
BKS: Kazała, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Janiuk, Gajewska, Szczygłowska (libero) oraz Drużkowska, Dąbrowska
JOKER: Wenerska, Kukulska, Skrzypkowska, Brzoska, Jurczyk, Sikorska, Nowak (libero) oraz Urban, Marcyniuk.
Awans:BBTSBielsko-Biała.

O zwycięstwie w pierwszym secie Jokera zdecydowała świetna postawa w obronie i udane kontry. Świecianki wyszły na prowadzenie 19:14 i już tej przewagi nie wypuściła.
W drugiej odsłonie podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego kontynuowały dobrą passę. Szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i grając praktycznie bez błędu ją utrzymały.
W trzeciej partii sytuacja się odwróciła, bo to zawodniczki Jokera zagrały słabiej i nawet pogoń nie przyniosła skutku.
Czwarty set był bardzo zacięty. Początkowo prowadziły siatkarki ze Świecia. Potem zanotowały słabszy fragment i rywalki doprowadziły do remisu. W zaciętej końcówce jokerki przegrały i doszło do tie breaku.
W nim zespół najpierw prowadził 1:0, ale po chwili stracił trzy punkty. Świecianki próbowały odrabiać straty. Udawało się im tylko co najwyżej na jeden punkt. Po zaciętej walce musiały przełknąć gorycz porażki, choć były bliskie sprawienia niespodzianki.
Już w niedzielę Joker wraca do rywalizacji ligowej. Ekipa ze Świecia podejmie Radomkę.