Puchar Prezydenta Grudziądza w siatkówce plażowej dla grudziądzan

(marz)
Ruszyły rozgrywki siatkówki plażowej w pogrudziądzkim Rudniku. Pierwszy turniej za nami. Zostały jeszcze cztery. Zbrzeźny
23 dwuosobowe drużyny z całego regionu walczyły w Pucharze Prezydenta Grudziądza na plaży miejskiej w Rudniku. Najlepsi okazali się Patryk Dembek i Karol Jeliński z Grudziądza.

Na plażę nad Jeziorem Rudnickim przybyli siatkarze nie tylko z Grudziądza, ale m.in. z Bydgoszczy, Brodnicy, Chełmży, Nakła, Torunia.

Przeczytaj także: Dominik Witczak i Rafał Matusiak najlepsi w Toruniu. Kontuzja Tomasza Wieczorka [zdjęcia]
Odbyły się 44 spotkania. Grano systemem "brazylijskim". Puchar pozostał w Grudziądzu, gdyż finałowy mecz wygrali Patryk Dembek i Karol Jeliński z Grudziądza (drużyna Kebabowcy). 2. miejsce wywalczyli Michal Rosicki i Adam Kanigowski z Torunia. 3. lokatę zajęła ekipa bydgosko-nakielska Marcin Matulis i Tymoteusz Lis.

Trzy czołowe trzy drużyny otrzymały puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy. Ufundował je organizator rozgrywek - Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

Kolejne turnieje siatkówki plażowej w Rudniku zaplanowano na: 6 i 21 lipca oraz 4 i 17 sierpnia. W turnieju grają głównie panowie, ale jeśli będzie zainteresowanie pań, zorganizowane zostaną także zawody dla kobioet. Informacje: tel. 665-921-919.