Łukasz Konstanty
Szwedka Ebba Andersson (w środku) wygrała sobotni bieg na 10 km.
Szwedka Ebba Andersson (w środku) wygrała sobotni bieg na 10 km. Fot. PAP/EPA/Kimmo Brandt
Izabela Marcisz została sklasyfikowana na 40. pozycji w rywalizacji na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskiej Ruce. Wygrała Szwedka Ebba Andersson.

Na drugiej pozycji zmagania ukończyła Frida Karlsson (strata 5,7 sekundy), a trzecią pozycję zajęła Niemka Katharina Hennig, wolniejsza od Andersson o 13,3 s. Marcisz straciła do triumfatorki 2.03,4. Na 54. pozycji została sklasyfikowana Monika Skinder - strata 3.06,3.

Johannes Klaebo zwycięzcą sprintu i biegu na 10 km w Ruce

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Dwa pozostałe miejsca na podium także wywalczyli jego rodacy - drugi był Paal Golberg, który był wolniejszy od Klaebo o 20,5 s, a trzeci Martin Lowstroem Nyenget - strata 28 s.

Najlepszy z Polaków Kamil Bury był 64. ze stratą 1.57,7. Dominik Bury został sklasyfikowany na 67. pozycji (strata do zwycięzcy 2.09,0), Maciej Staręga był 68. - strata 2.10,1. Robert Bugara uplasował się na 78. pozycji ze stratą 3.03,5, a Sebastian Bryja zajął 79 lokatę - 3.29,3.

Maciej Staręga na 11. miejscu w sprincie

Dzień wcześniej biegacze i biegaczki toczyli rywalizację sprintową. Zwyciężyli Emma Ribom (Szwecja) i Klaebo. Wśród mężczyzn bardzo dobrze spisał się Staręga, który zajął 11 miejsce. Kwalifikacje przebrnął także Kamil Bury, który ostatecznie uplasował się na 30 pozycji.

Niskie lokaty zajęły Polki - na 41. pozycji sklasyfikowana została Skinder, z kolei 49. lokatę zajęła Marcisz.

W niedzielę zarówno panie jak i panowie rywalizować będą na dystansie 20 km.