Punkt Marwitu Toruń. Inni mają jeszcze mniej

Piłkarze Marwitu tylko zremisowali w Gnieźnie, ale ponownie mieli szczęście - jeszcze gorzej poszło głównemu rywalowi w walce o awans.

BRAMKI: Sawicki - Citko.
MARWIT: Vasylczenko, Ringwelski - Diemiszew, Kostiuczenko, Morozov, Citko - Łoś, Szczepaniak, Zelenskyi, Sobański, Urbański, Kieper

Lider tabeli z pewnością oczekiwał nieco okazalszego wyniku w pojedynku z siódmym zespołem tabeli. Torunianie powinni się cieszyć jednak z remisu, bo do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0. W drugiej połowie punkt gościom zapewnił bardzo skuteczny w rundzie rewanżowej Adrian Citko.

Tymczasem ciekawe rzeczy dzieją się za plecami lidera tabeli. Wiele wskazuje na to, że wcale nie Tango Gliwice, ale Gatta Zduńska Wola staje się najgroźniejszym przeciwnikiem torunian. Gliwiczanie, jeszcze niedawni liderzy, przegrali w Pyskowicach i tracą do Marwitu już 5 pkt. Za to Gatta zbliżyła się na jeden punkt, choć ma mecz więcej rozegrany od naszego zespołu. Marwit do Zduńskiej Woli wybierze się 30 kwietnia i będzie to zapewne kluczowy pojedynek w rywalizacji o awans do ekstraklasy.