- Qigong to starochińskie ćwiczenia uzdrawiające, system ćwiczeń zapewniający odprężenie i wewnętrzny spokój oraz uodparniający na stres - tłumaczy Magdalena Basińska z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inowrocławiu.
Do wspólnych ćwiczeń na łonie natury w Solankach zaprasza instruktor stylu Beata Gazińska wspólnie z pracownikami i słuchaczami CKU.
- Styl ten nie wymaga specjalnych predyspozycji. Ćwiczyć może każdy niezależnie od wieku i stanu zdrowia, a jedynym przeciwwskazaniem jest genetyczna choroba psychiczna - podkreśla Basińska.
- Zaletą qigongu jest wszechstronność oddziaływania, a zarazem mała intensywność ćwiczeń - dodaje.
- Jeśli jesteś przeciążony pracą, zestresowany, boli cię kręgosłup, chcesz się wyciszyć, uspokoić zadbać o swoje stawy i stan umysłu - qigong jest dla ciebie - zachęca.
Więcej informacji z Inowrocławia na:www.pomorska.pl/inowroclaw